Цей день настав: в Україні сьогодні стартує індексація пенсійних виплат. Деталі

Новини

У понеділок, 1 березня в Україні починається індексація пенсій

У перший день весни в Україні стартує індексація пенсій, яка торкнеться більш ніж 8 мільйонів пенсіонерів. Виплати будуть збільшені на 11%, що в середньому виходить 300 гривень. Про це повідомляє інформаційний портал “Апостроф”.

Осучаснення пенсій торкнеться українців, які отримують пенсію за віком, з нагоди втрати годувальника, за вислугою років та по інвалідності. Згідно з даними ПФУ велика частина громадян (близько 7 мільйонів українців) отримують пенсійні виплати в розмірі 2-4 тисячі гривень, ця категорія пенсіонерів отримає надбавку в розмірі 220-440 гривень. Також виплати зростуть у тих, хто отримує мінімальну пенсію (виплати “підтягнуть” до рівня прожиткового мінімуму).

Індексація пенсій проводиться автоматично, українцям не потрібно особисто звертатися до Пенсійного фонду. Відзначається, що виплата перерахованих пенсій буде проведена в березні 2021 року в визначену кожному пенсіонеру дату в установленому порядку.

Варто відзначити, що українців, які отримують пенсійні виплати на підставі спеціальних законів, індексація не торкнеться. Також на перерахунок пенсій можуть не розраховувати громадяни, які вийшли на заслужений відпочинок з початку 2021 року, оскільки індексація проводиться за 2020 рік. Без підвищення залишаться і українці, які отримують максимальну пенсію.

До слова, раніше в Мінсоцполітики заявляли, що в 2022 році планується ввести індексацію пенсій для всіх категорій пенсіонерів. Якщо необхідний законопроєкт буде прийнятий, то індексація пенсій діятиме для всіх без винятку українців.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий