Ці 8 продуктів стануть вам у нагоді за наявності “забитих” артерій

Артеріям можна допомогти, вживаючи певні продукти.

Серцево-судинні захворювання залишаються найпоширенішою причиною передчасної смерті: на їх "совісті" кожна четверта смерть. Найпоширеніша причина розвитку цих хвороб — закупорка артерій. Зубний наліт, кальцій, жирні кислоти — все це збільшує ризик "забивання" наших судин. На жаль, чарівного засобу, який допоміг би назавжди очистити наші артерії, поки не винайшли. Але лікарі склали список продуктів, які можуть допомогти не лише попередити закупорювання судин, але і допомогти уповільнити цей процес, якщо він вже почався, інформує Ukr.Media.

Вівсянка

Вперше знаменита вівсянка була рекомендована як засіб профілактики закупорювання артерій ще 20 років тому і відтоді численні дослідження лише підтверджують її корисні властивості. Харчові волокна, на які багатий овес, допомагають знижувати рівень "поганого" холестерину ЛПНЩ, який буквально просочується всередину наших судин і осідає на стінках. Тож починайте свій день з порції вівсянки — довше проживете.

Квасоля

Це ще одне джерело клітковини, якої у квасолі втричі більше, ніж навіть у вівсянці. Ще одна перевага — антиоксиданти, які допомагають боротися із запальними процесами, які також підвищують ризик розвитку хвороби серця. Тож їжте страви з квасолі хоча б двічі на тиждень — ваше серце скаже вам "спасибі".

Сочевиця

Як показало одне з досліджень, проведене на мишах, вживання сочевиці здатне нейтралізувати пошкодження, які судини отримують за наявності гіпертонії. Крім того, у сочевиці по-справжньому багато білка і клітковини, а також кальцію, магнію і калію — мінералів, які допомагають тримати під контролем тиск.

Жирна риба

Риба жирних сортів повинна з'являтися на вашому столі не рідше, ніж двічі на тиждень — якщо, звичайно, ви серйозно дбаєте про своє здоров'я і довголіття. Жирні кислоти омега-3, яких особливо багато у рибі, здатні зменшити судинні бляшки і буквально очистити наші артерії — і тим самим буквально врятувати наше здоров'я.

Авокадо

Моно- і поліненасичені жири, які містяться у авокадо, дуже корисні для здоров'я серця: вони здатні знизити рівень поганого холестерину ЛПНЩ і підвищити рівень гарного холестерину ЛПВЩ. Крім того, у них також дуже багато клітковини, яка необхідна не лише для нашого здоров'я, але й для гарної фігури.

Фісташки

Горіхи — ще один продукт, який допомагає "прочистити" артерії. По-перше, у них багато жирів, корисних для серця. А, по-друге, у фісташках багато рослинних стеролів, які допомагають не лише знизити рівень холестерину, але й блокувати поглинання його небезпечного різновиду нашим організмом. Дуже корисні горіхи!

Куркума

Куркумін, антиоксидант, який міститься у цій популярній спеції, допомагає запобігти накопиченню жирових відкладень і блокуванню артерій. Куркуму можна додавати у їжу, а можна — у кавові напої або чай.

Кавун

Що відбувається, коли наші судини піддаються тривалому впливу небезпечних факторів — наприклад, підвищеному тиску або "поганому" холестерину? Їх стінки зношуються, стають менш еластичними і припиняють нормально функціонувати, через що підвищується ризик інсульту або серцевого нападу. Допомогти може звичайний кавун: у цій величезній ягоді багато цитруліну — амінокислоти, яку організм використовує для виробництва оксиду азоту, необхідного для повернення судинам здорової еластичності. Але не сподівайтеся лише на кавун, стежте за рівнем тиску!

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Ці 8 продуктів стануть вам у нагоді за наявності “забитих” артерій