Цікава статистика: автоексперти визнали кабріолети безпечнішими ніж звичайні автомобілі

Дослідники привели статистику, в рамках якої з'ясували машини з яким типом кузова не так часто потрапляють в аварії.

Згідно зі статистикою, наведеною Страховим інститутом безпеки дорожнього руху США (IIHS), кабріолети рідше потрапляють в аварії, ніж звичайні автомобілі з дахом, інформує Ukr.Media.

В рамках дослідження фахівці вивчили кількість аварій з кабріолетами і купе не старше 4 років. На папері автомобілі без даху виявилися безпечнішими, ніж з дахом.

У період з 2014 по 2018 рік в США було зафіксовано на 6 % менше ДТП з кабріолетами у розрахунку на кожну подолану милю, ніж зі звичайними авто. Показник смертності пасажирів кабріолетів був на 11 % нижче, і вони рідше отримували травми.

За даними IIHS, рівень травматизму в кабріолетах з м'яким верхом на 3 % нижче, ніж у стандартних машин, а у кабріолетів з жорстким дахом — на 10 %.

При цьому у водія і пасажирів кабріолета вище шанси вилетіти з салону машини: 43 % проти 35 % у купе. Причиною загибелі 21 % водіїв кабріолетів стало те, що вони їхали з опущеною дахом і при ДТП вилетіли з машини на дорогу.

Є кілька пояснень такої статистики.

За словами автора дослідження Еріка Тео, перша причина — це вага кабріолета, який традиційно більша, ніж в автомобіля зі звичайним дахом, і, відповідно, він безпечніший.

Друга причина — це висока вартість кабріолетів, так що найчастіше їх купують клієнти з заробітком вище середнього, і вони менш схильні до небезпечного водіння.

Також водії кабріолетів частіше пристібаються ременями безпеки, рідше перевищують швидкість і намагаються не їздити в погану погоду.

Оцініть статтю:
BBCcCNN
Цікава статистика: автоексперти визнали кабріолети безпечнішими ніж звичайні автомобілі