Ціна може досягти 200 грн/кг: українців попередили про різке подорожчання популярного овоча

В Україні може виникнути дефіцит помідорів, вартість овочів зростає.

Як повідомляв керівник проекту “АПК-Інформ: овочі та фрукти” Олександр Хорев, на ситуацію впливають і українські виробники, які через різні обставини не зможуть раніше відвантажити на ринок свою продукцію в тій кількості, що потрібно, передає “Delo.ua” .

Міністерство сільського та лісового господарства Туреччини обмежило експорт помідорів до 14 квітня 2023 року, тому Україні може виникнути дефіцит помідорів за кілька тижнів. politeka.net

На українському ринку турецькі томати перевищують 90%, а через рішення про обмеження експорту, налагодити постачання помідорів з нової країни займе час.

“Оперативно знайти іншого постачальника на такі обсяги томатів за ціною, яку могла пропонувати нам Туреччина дуже проблематично. Водночас в Україні триває війна, зберігаються певні труднощі в енергосистемі, тому цього року може навіть зміститися виробництво місцевої продукції до теплішого періоду, тобто масово український томат з’явиться в роздрібній торгівлі пізніше, ніж звичайно. У будь-якому випадку зовнішні постачальники реагують, і томати можуть привезти з будь-якої країни світу. Але їхня пропозиція буде обмеженою і вони будуть дорогими”, – повідомляє експерт.

Українські помідори значно дорожчі за турецькі, тому ціна може рекордно злетіти. Вартість продукту може зрости на 50-70%, досягнувши 200 грн/кг.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN