Connect with us

Новини

Цінники на їжу перепишуть: до чого готуватись українцям

Published

on

В Україні очікується сповільнення зростання цін на їжу – а за деякими позиціями навіть їхнє зниження. Причина – майбутня поява ринку продуктів нового врожаю.

Про це розповів академік Національної академії аграрних наук Юрій Лупенко, повідомляє ННЦ “Інститут аграрної економіки”. Зазначається: також на цінову ситуацію вплинуть прогнози щодо обсягів виробництва та споживання на 2023 рік.

“Враховуючи тенденції минулих років, включаючи і воєнний 2022 рік, а також прогнози щодо обсягів виробництва та споживання на 2023 рік, можна очікувати сповільнення зростання і, навіть, зниження середніх споживчих цін на окремі продукти харчування по мірі надходження продукції нового врожаю”, – розповів академік.

При цьому він наголосив: тенденція до зниження цін (проти попереднього місяця) намітилася ще у листопаді 2022 року. Проте з початку 2023 року вони знову пішли вгору.

Advertisement

“Сповільнення споживчих цін на продукти харчування відбувається вже протягом 5 місяців після піку в жовтні 2022 року. Коли їхнє зростання проти відповідного місяця 2021 року досягло 36,1%”, – зазначив Лупенко.

Загалом же, повідомив він, за рік повномасштабної війни їжа в Україні здорожчала на 31,5%.

Прокоментуйте:
Advertisement