Connect with us

Новини

Ціни на популярні продукти злетіли до 96,5%: що рекордно подорожчало і коли чекати на зменшення вартості

Published

on

“Названі овочі, які найбільше подорожчали в Україні, а також експерти розповіли, коли чекати здешевлення.”

З початку 2023 року ціни на продукти продовжують невблаганно зростати і, схоже, не збираються зупинятися. Подорожчання спостерігається всі види продуктів харчування. Директор Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, академік НААН Юрій Лупенко назвав овочі, які найбільше подорожчали в Україні.

магазин, супермаркет, продукти

Так, лідерами зростання споживчі ціни на продукти харчування порівняно грудня 2022 року з квітнем поточного року стали морква +96,5%, капуста білокачанна +83,5% та цибуля ріпчаста +72%.

До того ж, зростання ціни на продукти спостерігається також на фрукти. Наприклад, зросла ціна на яблука 18,6%. До того ж морква додала в ціні +11%, свинина +8,5%, білокачанна капуста +6,9%, пшоно +3,3%, молочні суміші для дитячого харчування +3,1%, яловичина +2,2% .

За іншими продуктами, включаючи ріпчасту цибулю, зростання ціни відбулося в межах 1-2%, а по хлібній групі, ковбасах вареним і сорту і сметанам жирністю до 15% – на 0,4-0,7%.

магазин, супермаркет, продукти

 

За прогнозними оцінками вчених Інституту аграрної економіки, найближчим часом слід очікувати на зменшення споживчих цін на продукти овочевої групи, борошно, крупу, яйця та молочні продукти. Тобто під тиском очікування на надходження сезонної продукції насамперед від нового врожаю відбувається суттєве зменшення цін на продукти харчування.

Advertisement

Джерело: Аgronews

Прокоментуйте:
Advertisement