Connect with us

Новини

Ціни на продукти сильно злетіли: чого очікувати від цінників до кінця року

Експерти зробили прогноз, чого українцям чекати від ціни на продукти цього року.

Вторгнення росії вплинуло на ціни популярних продуктів. Так, багато продуктів харчування зросли в ціні та побили рекорди. Експерти зробили прогноз, що буде із ціною на продукти до кінця року. Так, у наступні місяці цього року вони очікують на уповільнення темпів інфляції.

магазин, супермаркет, продукти

Є один важливий момент – темпи інфляції сповільняться і ціни на продукти залишаться стабільними тільки в тому випадку, якщо не відбудеться різке підвищення цін на енергоресурси на світових ринках, споживчі ціни в багатьох категоріях можуть залишитися відносно стабільними до кінця року.

Тим не менш за словами експертів, різкі та несподівані стрибки цін на окремі продукти, як це було з гречкою, курячими яйцями та цибулею, до кінця 2023 року малоймовірні.

магазин, супермаркет, продукти

Вчені з Інституту аграрної економіки також зробили прогноз. Вони вважають, що протягом найближчих кількох місяців ціни на крупи залишатимуться стабільними, але подальше їх зниження не відбуватиметься або ціни будуть незначними в межах 1-2%. Це особливо стосується гречки, дефіциту якої 2023 року вже не повинно бути.

Також економісти та фахівці в агрорному секторі прогнозують у 2023 році не очікується несподіваних стрибків ціни на основні види м’яса – яловичину, свинину та м’ясо птиці.

Джерело: Фокус.

Advertisement
Прокоментуйте:
Advertisement