«Ця програма існує давно»: у львівському університеті викладач показував учням фільми для дорослих

Новини

Студенти першого курсу Інституту комп’ютерних наук Національного університету «Львівська політехніка» проходили контрольну роботу, у якій демонструвалися зображення для дорослих. Викладач Дмитро Зербіно, який розробив програму для тестування, стверджує, що це «релаксуючі зображення», які відповідають певній «методиці навчання».

Про інцидент нам розповіла випускниця «Львівської політехніки» Наталія Кіндратів. Її слова підтверджують відео спілкування студентів із викладачем і проходження контрольної, які є в нашому розпорядженні. Зображення жіночих органів демонструвалися в програмі, яку Дмитро Зербіно розробив для тестування студентів. У розмові з ним студенти говорять, що їм ще не виповнилося 18 років.

Те, чому студенти могли бачити зображення для дорослих в контрольній роботі, викладач пояснює їм так: «Є певна методика, яка була винайдена в Японії, що людина повинна навчатися із задоволенням і ефект задоволення повинен бути присутнім у всіх позитивних діях… Якщо ви любите військову дисципліну, є різні люди, які отримують задоволення від різних речей. Якщо ви отримуєте задоволення від чогось іншого, то повинні знайти, від чого саме, щоб ви могли підібрати картинки саме для вас».

На запитання студентів про наявність відвертих фото Зербіно говорить, що «ці картинки не переглядав», а також вказує, що вони «мають право закривати очі чи відвертатися від екрана».

За словами Наталії Кіндратів, такі зображення в контрольній цього викладача показуються вже кілька років, і про це відомо студентам і викладачам кафедри. «Ця програма існує давно, і викладач не заперечує цього факту, каже, що це нова методика викладання. Я так розумію, що ніхто з цим нічого не робив», — додає вона.

За словами Наталії Кіндратів, студенти, які зняли відео спілкування з викладачем і проходження контрольної, дуже не хотіли розголосу. Адже після того, як записи поширилися студентськими чатами, їх почали цькувати й залякувати. «Вони бояться, що їх завалять на сесії, бояться проблем», — додає Кіндратів.

У коментарях під постом Кіндратів у Facebook про ситуацію нинішні й колишні студенти «Львівської політехніки» захищають Дмитра Зербіно. «Такого хорошого викладача ще треба пошукати», — пише, приміром, Ксенія Ільницька.

Однак у записі розмови студентів із викладачем, яка є в нашому розпорядженні, студент стверджує, що навіть коли він обирав опцію «нейтральні зображення», програма все одно демонструвала відверті фото.

Ми намагалися зв’язатися з керівництвом «Львівської політехніки», щоб дізнатися їхню офіційну позицію щодо інциденту. Заступник декана бакалаврату Інституту комп’ютерних наук Віктор Хавалко сказав нам, що це «не телефонна розмова». «Ніхто з батьків чи студентів не звертався (стосовно інциденту — ред.)», — заявив він і додав, що в разі таких звернень університет оприлюднить офіційну позицію.

Додамо, що стаття 301 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за «виготовлення, збут і розповсюдження предметів для дорослих». Мінімальна санкція статті передбачає штраф у розмірі 17-68 тисяч гривень, арешт на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років.

Водночас викладач вважає, що закону він не порушував і пояснює це так: «Я вам ті картинки не видавав. Я вам просто їх показав, щоб ви відволіклися від контрольної. Ви їх не копіювали (тому це не розповсюдження — ред.)»

За матеріалами Громадське.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN