Тука: Путін хоче зрівняти Україну із землею, ЗСУ роблять з його танків мертві трактори. Інтерв’ю

Існує два способи захоплення населеного пункту: взяти його в блокаду або просто зрівняти із землею. Ракетні обстріли українських міст російськими окупантами, які суттєво почастішали останнім часом, свідчать про те, що ворог вважає за краще застосовувати в Україні другий варіант, умовне “Алеппо”.

На сьогодні більшість країн Євросоюзу опинилися в неприємній ситуації. Протягом довгих років вони, не вірячи в реальність війни, недофінансовували свої армії, і сьогодні їхня боєздатність виявилася на небезпечно низькому рівні. У разі вторгнення армії РФ відбитися їм буде дуже важко.

Тим часом Збройні сили України демонструють нову стратегію: замість погоні за окремими танками ворога вони концентруються на знищенні запасів палива та снарядів, перетворюючи ці танки на “мертві трактори”.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL висловив ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Є інформація про те, що окупанти проводять термінові навчання із захисту Кримського мосту. У мережі з’явилися фото з видимим задимленням. Як думаєте, чи загрожує Кримському мосту реальна загроза з огляду на озброєння, які вже отримали ЗСУ?

– Думаю, це черговий пропагандистський трюк, щоб із ненавистю до України мобілізувати своє населення. Чи є загроза? Теоретично є, але практично, на жаль, я такої загрози поки що не бачу. Хотілося б, але…

Я не знаю, чи ставить військове керівництво України таке завдання – знищити Кримський міст. Але навіть якщо не знищити, а завдати відчутної шкоди цій споруді, то починати, на мій погляд, треба зі знищення системи ППО, яка створена навколо цього мосту.

Ми бачимо, як активізувалися ракетні обстріли українських міст. У США анонсували новий пакет військової допомоги Україні, яка, зокрема, містить системи ППО. Чи зможемо ми хоч захистити обласні центри, столицю?

– Я не можу знати, про яке конкретне технічне рішення йдеться. Можуть бути системи Patriot чи інші системи. Але щодо можливості захисту – так, саме про це і йдеться.

Генерал Романенко, говорячи про військову допомогу союзників України, заявив: годі “годувати” нашу армію чайними ложками, допомога має бути масштабною. Чи можемо ми після саміту НАТО, на якому прозвучало чимало знакових заяв, розраховувати на те, що так буде? Що допомога суттєво зросте?

– Так само, як і більшість наших громадян, я теж цього хочу. Але треба виходити із реалій. А реалії такі: на жаль, переважна кількість наших громадян не мають уявлення, що таке НАТО. У багатьох у голові ще з радянських часів закріпився стереотип про те, що НАТО – це альтернатива Радянському Союзу, що НАТО має одну велику армію.

Насправді НАТО не має армії. Це об’єднання низки держав, і кожна держава має свою армію. І саме у межах міждержавних відносин ми отримуємо допомогу.

Є ще один вкрай негативний момент, який зараз дуже яскраво проявився і фактично поставив членів НАТО на європейському континенті в дуже незручне становище.

Спочатку НАТО створювався як військовий блок на противагу агресивній політиці післявоєнного Радянського Союзу та створення блоку Варшавського договору. Але згодом настав період заспокоєння. І поступово військовий блок НАТО трансформувався у військово-політичний, а останнім часом – взагалі переважно політичний.

Це говорить про те, що більшість європейських держав не дотримувалися принципу фінансування власних збройних сил у межах щонайменше 2% ВВП. Зрештою, багато європейських держав, покладаючись виключно на захист з боку США, фактично привели власні збройні сили в стан небоєздатності.

І зараз, коли виникла потреба – давайте швидко, терміново і багато – виявилося, що більшість армій цих держав до такого не готові. Вони не мають у необхідній кількості боєздатного озброєння.

Ви натякаєте на те, що якщо сьогодні Путін піде війною на якусь країну Євросоюзу – Польщу, Литву, іншу країну,їм не вдасться протистояти агресії?

– Буде дуже важко. 90% надії – на захист США та Великої Британії. Європейські збройні сили близькі до повної відсутності. У парадах беруть участь поодинокі екземпляри, які не можуть скласти відчутну конкуренцію на театрі реальних бойових дій.

Можливо, цим можна пояснити обмежений обсяг озброєнь, який європейські країни готові нам надати?

– У тому числі цим можна пояснити той страх, який вони відчувають, зокрема й страх віддати останнє.

В результаті чергової зміни військового керівництва країни-агресора туди прийшли генерали, які знищували сирійське Алеппо, які перетворювали сирійські міста на жменьку попелу. Чи є небезпека того, що подібний сценарій може бути реалізований і в Україні щодо окремо взятих міст?

– Якщо подивитися, як зараз ведуться бойові дії, то саме за таким єдиним сценарієм вони й ведуться. Я ніколи не називав себе військовим експертом, але смію нагадати, що ще на початку березня я публічно не раз заявляв, що на сьогоднішній день існують два можливі сценарії взяття населених пунктів.

Перший сценарій – повна блокада. Але це дуже тривалий за часом сценарій. А другий сценарій – це, умовно, “Алеппо”. Просто фізичне знищення населених пунктів.

Це не лише Маріуполь. Це і Волноваха, і Сєвєродонецьк. Наразі Лисичанськ рівняють із землею, і передмістя, і райони Харкова. Очевидно, що Росія діє за таким сценарієм.

Як не допустити, щоб ворог знищив таким чином усю нашу країну?

– Тільки збільшенням військової могутності наших Збройних сил, які будуть здатні завдавати таких ударів по ворогові, після яких він не зможе використовувати існуючі запаси реактивно-артилерійських систем.

Зверніть увагу: навіть якщо подивитися зведення, можна зробити висновок про те, як останнім часом змінилася тактика артилерійських дуелей між нашими захисниками та російськими орками. Дедалі частіше й частіше ми отримуємо повідомлення про те, що наша артилерія накриває склади та бази зберігання озброєнь та паливно-мастильних матеріалів. Руйнується логістика.

Наші припинили полювати за конкретним танком чи конкретною установкою “Град”. Вони використовують знищення складів. Адже будь-яка військова техніка, той самий танк, без снарядів та дизпалива – це просто мертвий трактор. РСЗВ “Град” без снарядів та палива перетворюється просто на постамент у якомусь селі.

Я вважаю, що ця тактика набагато ефективніша, ніж лобова артилерійська дуель, яку ми, на жаль, програємо. Тому що кількісно можливості росіян значно перевершують наші можливості.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Тука: Путін хоче зрівняти Україну із землею, ЗСУ роблять з його танків мертві трактори. Інтерв’ю