Турчинов: Ми завжди маємо розраховувати на самuх себе! Нехай Господь буде з нами та благословить всіх нас

Олександр Турчинов
«…Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу»
З Акту злуки, засвідчений Універсалом про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину Велику Україну 22 січня 1919 р.
__________________
103 роки тому на Софіївській площі у Києві був проголошений Універсал про Злуку між ЗУНР (Галичина, Буковина, Закарпаття) та УНР (Наддніпрянщина) в єдину соборну Україну. Наші предки не встигли почати розвивати свою державу, адже за два тижні був захоплений Київ, а Україну розірвали на шматки та окупували на багато десятиліть «совєти».

Наш народ довго, із втратами, йшов до власної державності та незалежності. В історії України були різні етапи, але всі вони доводили, що за свободу і незалежність треба боротися, треба прикладати неймовірні зусилля, жертвуючи власною кров‘ю і навіть життям.
Змінивши всього два слова у наведеній вище цитаті, отримаємо таку, що цілком відповідатиме нашій нинішній ситуації. «Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів та доньок для захисту нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу».

Ми завжди маємо розраховувати на самих себе. Прагнення до свободи, волі, справедливості та відчуття гідності не виникають у нас з нашим народженням, їх можна виховати, маючи гарний приклад для наслідування та вивчаючи історію. Прикладів у нас предостатньо, тому, брати та сестри, зберігаймо спокій і тримаймо стрій! Пам‘ятаймо що саме в єдності наша сила. Єднаймося і перемагаймо!
Нехай Господь буде з нами та благословить всіх нас.

Слава Україні!

Джерело

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар