Connect with us

Новини

Турне мало розпочатися ще 1 квітня: Українському оркестру відмовили у візах до Великої Британії

Published

on

Оркестр Хмельницької філармонії відправився в тур Великою Британією з двома шоу — Чарівна музика Гаррі Поттера і Музика з фільмів Володар перснів і Хоббіт. Ці виступи рекламувалися на сайті уряду Великої Британії як приклад успішних британсько-українських відносин, пише The Guardian, проте учасникам оркестру відмовили у візах. Промоутер Star Entertainment, що займався організацією концертів, стверджує, що скасування концертів коштувало йому понад 100 000 євро, і звинуватив уряд Великої Британії в лицемірстві, передають Патріоти України.

«Вони зробили велику справу, підтримавши українців, але коли справа дійшла до надання їм віз для гри у Великій Британії, вони нічого не хотіли знати», — сказав виконавчий директор Яка Бізіль, відомий у британській індустрії розваг.

Яка Бізіль стверджує, що проблема набагато ширша, і стосується не лише українських музикантів.

Він закликав міністра культури Люсі Фрейзер піти у відставку, якщо з митцями й надалі так поводитимуться, зазначивши, що труднощі в’їзду, з якими стикається все більше іноземних митців, «шкодять громадянам Великої Британії, культурі та відносинам з Європою».

Advertisement

«Тих, хто відповідальний за відсічення митців і культури від Великої Британії, слід назвати і притягнути до відповідальності», — сказав Бізіль. «Групи, музиканти та оркестри більше не приїжджатимуть до Великої Британії через ризик, що їх не пустять».

Видання зазначило, що український оркестр мав розпочати своє турне Британією з виступу в Портсмуті 1 квітня, але днем раніше ключові учасники, зокрема диригент і чотири перші скрипки, так і не отримали віз. Вони застрягли в Парижі на тиждень, чекаючи, поки британське посольство видасть візи. Через два дні після початку туру їм сказали, що потрібно заплатити 15 000 євро за екстрену візу.

Бізіль стверджує, що «справжньої причини для відмови не було. Це була просто випадкова дискримінація українських артистів». А оркестр отримав візи лише після того, як Star Entertainment звернулася до британського посольства з проханням надати пояснення, щоб опублікувати пресреліз для ЗМІ. Але було надто пізно для деяких із перших концертів, які довелося скасувати.

Прокоментуйте:
Advertisement
Advertisement