Тупицький у відчаї! Несподіваний крок глави КС – Разумков в шоці. Після скандалу – останній ривок

Новини

Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький написав звернення до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, у якому просить розглянути питання блокування Управлінням держохорони роботи суду.

Відповідне звернення опубліковане на сайті суду.

Зокрема, очільник КС просить “невідкладно розглянути в порядку здійснення парламентського контролю питання щодо ситуації, яка склалася у зв’язку з незаконним втручанням у діяльність Конституційного суду, блокування його роботи, протиправним впливом на суддів КС та перешкоджанням виконанню їх посадових обов’язків”.

Також голова КС наголошує на необхідності вжити заходів для виправлення ситуації та унеможливити у майбутньому використання УДО для досягнення протиправних цілей.

Тупицький у своєму зверненні вказав, що Указ президента від 29 грудня 2020 року про його відсторонення не є актом, внаслідок якого “особа може втратити статус судді”. Голова КС вказав, що ані Конституція, ані закон “Про Конституційний суд України” не передбачає інституту відсторонення від посади судді КС.

За словами Тупицького, працівники УДО порушили закон, коли вдалися до перешкоджання його службовій діяльності та інших суддів КС, а також блокування роботи суду.

Так, голова КС вказав, що 19 січня працівники УДО не допускали до адмінбудівлі суду його, а також суддів Олександра Касмініна і Володимира Мойсика.

“Усі входи до будівлі були перекриті невідомими особами у камуфляжній формі. Ці особи разом з працівниками УДО, які охороняють суд, перебували на території суду”, – зазначив Тупицький.

За його інформацією, до блокування роботи суду був задіяний спецпідрозділ УДО “Булат”.

Також, за словами очільника КС, працівники УДО 19, 20 і 21 січня не допускали в’їзд службових авто окремих суддів на територію суду.

У цьому зв’язку Тупицький разом з іншими суддями написали заяви до прокуратури. Як вважає очільник КС, такий сценарій блокування може бути застосований до інших органів влади, що, за його словами, “призведе до узурпації влади і встановлення диктатури”.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий