У 14 познайомилася з Ван Гогом, а в 114 знялася в кіно: історія веселою бабусі, яка на всю прожила свої 122 роки

Різне

Найстарша в світі жінка пережила своїх доглядачів

Жанна Луїза Кальман встановила світовий рекорд тривалості життя. Мабуть, долі просто подобалося, як живе ця мадам.

Жанна Кальман – найвідоміша в наш час жінка-довгожителька прожила 122 роки і 164 дні. Її рекорд тривалості життя ніхто до цих пір не побив – вона очолює список самих старших жінок світу, найстаріших повністю верифікованих людей в історії людства і явдятся людиною з найдовшою документально підтвердженої тривалістю життя на нашій планеті.

Жанна – француженка, вона народилася в 1875 році в містечку Арлі.

Коли побудували Ейфелеву вежу, їй було 14 років. В цей час вона зустрічалася з Ван Гогом. Жанна познайомилася з художником, коли він приходив на закупи в лавочку батьків.

“Він був брудний, погано одягнений і похмурий”, – заявила вона про художника в одному інтерв’ю в 1988 році під час святкування його сторіччя.

Жанна Кальман в 85 років займалася фехтуванням, а в 100 – їздила на велосипеді.

У 114 років знялася в кіно, в 115 перенесла операцію на стегні. До слова, Кальман знялася у фільму саме про Ван Гога. Вона зіграла епізодичну роль в стрічці “Вінсент і я” і увійшла в історію ще й як найстарша акторка в світі.

До всього, Жанна Кальман була далеко не зразковою бабусею. Курити ця весела мадам кинула коли їй було 117 років. І зовсім не тому, що погано себе почувала. Жінка перестала бачити і не могла сама припалити, а просити когось їй було незручно.

У 90 років Жанна, у якої не залишилося спадкоємців, уклала угоду, яка увійшла в історію і юридичні підручники як “угода рафрі”. Відповідно до угоди, 47-річний юрист рафрі мав успадкувати будинок бабусі за те, що буде щомісяця до її смерті виплачувати їй ренту. Вартість будинку приблизно дорівнювала сумі, яку він виплатив би за 10 років.

Однак доля посміялася над адвокатом – він не тільки платив Жанні протягом 30 років, але і помер раніше за неї – в 77, а виплати по закону продовжила його вдова.

До останніх днів мадам Кальман зберегла ясність і гостроту розуму. Коли Жанну на 120-му дні народження запитали, яким, на її думку, виявиться майбутнє, мадам дала оригінальну відповідь: “Дуже коротким”.

В одному з інтерв’ю Кореспондент при прощанні сказав їй: “побачимося! Наступного року … можливо”, на що Кальман відповіла: “Чому б і ні? Ви не так уже й погано виглядаєте!”.

Найстарша жінка світу померла природно – просто “відключилася” під час прогулянки, правда, вже в колясці-ходити старенькій Жанні було важко.

Джерело: https://breaking.znaj.ua/ru/356644-u-14-poznayomilasya-z-van-gogom-a-v-114-znyalasya-v-kino-istoriya-veseloji-babusi-yaka-na-vsyu-prozhila-svoji-122

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN