У 2014 році Україна мала б воювати з Росією за Крим і кровопролиття було б не таке, як зараз – Джемілєв

Джемілєв зазначив, що українські військові перебували у Криму саме для захисту держави

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив проєкту “Крим.Реалії” в інтерв’ю, яке опублікували 13 березня, що у 2014 році, коли Росія розпочала окупацію Криму, українській армії треба було давати агресору збройну відсіч.

“Я ставлюся до тих, хто вважає, що незважаючи на явну відсутність паритету у військовій могутності, Україна мала відразу ж почати збройну відсіч агресору, дати наказ українським військовим частинам у Криму відкривати вогонь хоча б під час спроби росіян їх роззброїти, і вже у всякому у разі не здавати своєї зброї окупантам”, – сказав він.

Лідер кримськотатарського народу нагадав, що спочатку президент РФ Володимир Путін заявляв, що “зелені чоловічки” – це російські війська.

“Для чого тоді потрібно було Україні утримувати військові частини в Криму, якщо не для відсічі та захисту держави? Якби тоді Росія одразу не відступила і розв’язала війну, то, напевно, треба було оголосити загальну мобілізацію, закликати народ до тотального спротиву. Треба було якомога раніше зупинити похід [російського терориста Ігоря] Гіркіна і розповзання російського впливу на Донбас. Зрозуміло, було б кровопролиття, але точно не у таких масштабах, як зараз”, – пояснив Джемілєв.

За його словами, “тільки у цьому випадку можна було розраховувати на широку підтримку Заходу зброєю, фінансами та посиленням санкцій проти агресора”.

“Допомагають лише тим, хто сам щось робить за свою праве діло. Тоді б у кулуарах говорили не лише про те, щоб не провокували Росію, не виводили війська, а й про те, що “ми допоможемо, але ви самі хоч постріляйте”, – підкреслив Джемілєв.

Джерело

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN