У Балаклії почали виплачувати пенсії: одразу за весь час окупації

У звільнених Балаклії та Граковому Харківської області почали виплачувати пенсії. Причому одразу за п’ять місяців – за той період, що вони перебували у російській окупації.

Про це розповів президент України Володимир Зеленський. Він наголосив: Україна завжди виконує свої соціальні зобов’язання перед людьми.news.obozrevatel.com

“У Балаклії, у Граковому вже почалася видача пенсій відразу за 5 місяців – за той час, коли ми просто не могли здійснити виплати через окупацію. І всі українські пенсіонери на звільненій території отримають виплати”, – зазначив президент.

При цьому він підкреслив: за умов, що склалися, подібні елементи мирного життя є вкрай важливими. “Разом з нашими військами, з нашим прапором на деокуповану територію заходить і нормальне життя”, – акцентував Зеленський.

Водночас в Україні змінять правила розрахунку розміру пенсій. Тим, хто виходитиме на заслужений відпочинок, дозволять не враховувати розмір зарплати після 24 лютого. Це дозволить отримувати вищі виплати та не враховувати період, коли офіційна зарплата у левової частки працівників різко скоротилася.

Відео дня:

Це випливає із законопроєкту №7453, який уже підписав президент. Пенсії в Україні рахують за формулою: співвідношення власної зарплати до середньої помножити на стаж у роках, 1% і на середню зарплату в країні за три роки. Так, чим нижча власна зарплата, тим меншою буде пенсія.

Нові правила дають змогу розмір зарплати не враховувати під час розрахунку пенсії, проте враховувати отриманий стаж. Така норма вигідна далеко не всім. Наприклад, українці, які захищають країну у складі ЗСУ, у період воєнного стану отримують підвищені зарплати. Тому для них облік доходу під час воєнного стану дозволить отримувати вищу пенсію у майбутньому.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
У Балаклії почали виплачувати пенсії: одразу за весь час окупації