У Бундестазі назвали причину, чому Німеччина відмовилася постачати зброю в Україну

У період активних димпоматичних зусиль щодо врегулювання кризи в Україні, спричиненої військовою загрозою з боку Росії, Німеччина не зобов’язана постачати зброю нашій країні. У разі, якщо вторгнення дійсно почнеться, країна готова розглянути “всі варіанти”.

Про це заявив заступник голови парламентської фракції Вільної демократичної партії (ВДП) Александер Ламбсдорфф в інтерв’ю DW. Депутат Бундестагу запевнив, що Берлін надає іншу допомогу Києву, зокрема постачає нелетальні компоненти, підтримує економіку України, відкриває свої ринки в ЄС для українських товарів.

За словами Ламбсдорффа, у дипломатичній сфері залишається ще багато шляхів вирішення конфлікту. Зокрема, він наголосив на необхідності у межах ООН винести конфлікт із РФ на обговорення не Ради Безпеки, а Генеральної Асамблеї, оскільки там Росія не має права вето.

Крім того, депутат наголосив, що Німеччина доставляє зброю, тільки тоді, коли переговори з агресором неможливі. Ламбсдорфф зазначив, що це було зроблено лише двічі – у випадку іракських курдів та з метою захисту косовських албанців від геноциду з боку сербів.

Він наголосив, що говорити з Росією, хоч і складно, але можливо, що наразі і роблять дипломати. У разі військової агресії “варіанти можливі”, нагадав депутат.

Позиція Німеччини щодо постачання зброї Україні

Німеччина наполягає на своїй відмові постачати в Україну сучасну зброю з метою захисту територіальних кордонів та суверенітету в умовах реальної загрози вторгнення російських танків. Бундестаг переконаний, що це стане тригером для ескалації на Донбасі та повномасштабної війни.

Як наголосила глава німецького Міноборони Крістіна Ламбрехт, Німеччина прагне підтримувати Україну іншим способом.

Крім того, Бундестаг відхилив прохання Естонії на експорт озброєння німецького виробництва в Україну для надання допомоги в обороні своїх суверенних територій. Таллінн продовжує наполягати на необхідності забезпечити Київ гаубицями D-30 з огляду на те, що Росія перекидає важку військову техніку до українських кордонів.

Натомість 26 січня Німеччина оголосила, що надасть Україні тисячі шоломів на тлі загрози агресії РФ. За словами міністерки оборони Крістіни Ламбрехт, постачання касок стане чітким сигналом про те, що Німеччина – на стороні України у конфлікті з РФ.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )