У буряків червоніє листя: чому так відбувається і що робити в даній ситуації

Чому червоніє бадилля у буряків?

Бадилля у буряків може бути не лише зеленим, але і жовтим, червоним, коричнево-бурим, сірим, фіолетовим. Від чого це залежить? Від тих умов, в яких росте рум'яна красень. Листя буряка, як лакмусовий папірець, відображає всі негативні фактори навколишнього середовища. Все, що не подобається — видно на листках. Дуже часто у буряків листя червоніє. Чому так відбувається і що робити дачникові, у якого і без того турбот безліч, інформує Ukr.Media.

Чому червоніє бадилля у буряків? Найбільш поширені причини:

Підвищена кислотність ґрунту

Буряк дуже чутливий до кислотності ґрунту. Він любитель нейтральних ґрунтів, тому при відхиленні від норми листя червоніє, росте дрібним, коренеплоди теж розвиваються погано.

Збалансувати кислотність допомагає деревна зола. Засобом рясно посипають землю під рослинами або поливають посадки зольним розчином, приготовленим в пропорції 2-3 склянки деревної золи на 10-літрове відро води. Перед поливом розчин ретельно перемішують.

Доломітове борошно і крейда для пониження кислотності вносять у ґрунт восени під перекопування. Свою дію вони проявлять вже в новому сезоні.

Ґрунт не лише кислий, але і бідний калієм

Кислі ґрунти найчастіше там, де не вистачає калію, тому ці два показники зазвичай розглядають в сукупності. Темно-червоне забарвлення листя буряків набуває при нестачі калію найчастіше по краях, внаслідок чого хвороба іноді називають краєлистим некрозом.

У такому разі корисно провести підгодівлю вапном і калієм: у 10-літровому відрі води розчинити 200 г вапна і 80 г хлористого калію. Розчин перемішати і полити буряк в кількості: 1 літр розчину на 1 погонний метр. Полив повторити через 2 тижні.

Нестача натрію

Це насамперед відбивається на листі — воно набуває червоний відтінок. Ґрунти, бідні натрієм, «лікують» солоною водою. Для цього два рази в сезон проводять полив розчином солі (1 склянка солі на 10 літрів води), прямо по листю з лійки з ситечком. Такий полив ефективно поєднувати з підживленням деревною золою.

Недолік фосфору

При дефіциті цього мікроелементу бадилля у буряка тьмяніє і стає темно-бурим.

Роблять фосфорні підживлення суперфосфатом у дозі 30-45 г/м².

Недолік магнію і марганцю

Це також викликає почервоніння листя буряків. Виручить підживлення гнойовою рідиною (1: 10 з водою) або пташиного посліду (1 до 20 з водою). Витрата — 1 літр на 1 погонний метр.

Захворювання

Якщо листя буряків не лише надто червоне, але і покриті плямами та дірочками, цілком можливо, що рослину здолали хвороби. Так, при фомозі або церкоспорозі можуть утворюватися численні плями бурого відтінку, які, зливаючись, створюють враження червоного листа.

Хороше підживлення і рясне пиття

Так, так. Рясний полив, часті підгодівлі, регулярне розпушування можуть настільки сподобатися бурякам, що вони одразу ж візьмуться наливатися соками. Тож листя теж стає соковитим і яскраво-червоними. Як зрозуміти? Придивіться, чи все в порядку з рослиною. Якщо вона не страждає від нестачі харчування, хвороб і шкідників, розвивається стабільно — все в порядку.

Особливості сорту

Деякі сорти буряка, від природи наділені такою особливістю — підвищене почервоніння бадилля. Такий буряк смачний, але не дуже добре зберігається. Якщо рослини сильні та міцні, а коренеплоди великі й добре розвинені, але бадилля червона — все в порядку. Адже головне на грядці — урожай!

Варто зазначити, що нерідко захворювання пов'язані з нестачею того чи іншого мікроелемента в раціоні рослини, тоді розв'язувати проблему варто у сукупності. У будь-якому випадку, зайве підживлення бурякам не зашкодить, адже всі перераховані в даній статті натуральні засоби.

Оцініть статтю:
BBCcCNN
У буряків червоніє листя: чому так відбувається і що робити в даній ситуації