“У Кремлі сидить неосудне керівництво”, – Несміян про конфлікт РФ зі своїм союзником в Азії

“У Кремлі сидить неосудне керівництво”, – Несміян про конфлікт РФ зі своїм союзником в Азії

Росія здригнулася і зазнала поразки у сутичці з Казахстаном, не ризикуючи йти до кінця в нафтовій війні проти Токаєва. Сьогодні Краснодарський крайовий суд скасував заборону на роботу терміналів Каспійського трубопровідного консорціуму в порту Новоросійська, через який Казахстан експортує левову частку своєї нафти.

При цьому глава Кремля Путін зробив ту саму помилку, що і з Європою, спробувавши влаштувати енергетичний шантаж сусідньої держави. Про це пише відомий російський експерт та економічний аналітик Анатолій Несміян, виділяючи перші підсумки конфлікту Москви та Астани.

У своєму телеграм-каналі він зазначив, що президент Казахстану Токаєв, віддавши розпорядження про підготовку до обходу довкола Росії, змусив Кремль скасувати лобове рішення щодо заборони казахстанського нафтового транзиту. Суперечності це не знімає, оскільки Казахстан “отримав більш ніж переконливий сигнал”, що будь-якої миті його можуть поставити перед фактом закриття нафтових експортних поставок та заподіяння тяжких збитків бюджету країни.

“Загрози мають вагу, коли вони погрози. Коли їх застосовують на практиці, а потім знову відступають, це створює подвійний ефект: по-перше, починають вживати заходів щодо недопущення повторення їх у майбутньому. По-друге, переконуються, що той, хто загрожує , робить це “навмисно”. Тут правило просте: якщо вже вирішив бити, то бий. Або не бий взагалі. Загроза діє рівно до тієї секунди, поки вона загроза”, – зазначив експерт.

За його словами, Путін зробив ту саму помилку, що і з Європою: поки він погрожував їй газовою блокадою, це була загроза. Коли трапилася перша українсько-російська газова війна, Європа вирішила, що з неї вистачить, і ухвалила стратегічне рішення відвернутися від російського газу.

“Не все так просто, звичайно: корумповані політики (насамперед німецькі та австрійські) робили все, щоб залежність від російського газу стала максимальною, але рано чи пізно вибір довелося робити остаточно. Токаєв, без сумніву, цей раунд виграв. Але основна гра попереду. Рішення про обхід російської території для Казахстану є вимушеним і дорогим, але єдино можливим у ситуації, коли в Кремлі сидить неосудне керівництво з авантюрним підходом до політики. .

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
“У Кремлі сидить неосудне керівництво”, – Несміян про конфлікт РФ зі своїм союзником в Азії