У Литві тисячі людей зібралися, щоб побачити Bayraktar: БПЛА передають Україні. Фото

6 липня у Литві презентували Bayraktar Vanagas, гроші на який зібрали громадяни країни і який вирушить на озброєння ЗСУ. Щоб побачити його, на авіабазі в литовському місті Шяуляй зібралося близько десяти тисяч людей.

Подію у своєму Facebook прокоментував міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас. Він назвав особливими останні тижні, які об’єднали людей, що зібрали кошти на допомогу ЗСУ.

“Останні кілька тижнів були особливими, тому що спочатку з ініціативи литовців, а потім з ініціативи українців у Збройних сил України буде 4 Bayraktar, гроші на які були зібрані народом, за посередництва міністерств оборони країн та пожертвовані турецьким виробником Baykar”, – зазначив міністр.
У Литві презентували Bayraktar Vanagas

Побачити безпілотник зібралися тисячі людей

Він нагадав, що до війни Україна мала 62 Bayraktar, закуплені або замовлені на 2022 рік. Він наголосив, що дрон із боєприпасами пішли на озброєння української армії практично відразу після публічного огляду.

Як повідомляє Tv3.lt, на презентації також був присутній Халук Байрактар, зять президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана і голова турецької компанії Baykar, яка виробляє легендарні дрони. Він був вражений єдністю литовців, які зібрали кошти на допомогу українцям.
Кошти на безпілотник зібрали литовці
Байрактар передадуть на озброєння ЗСУ
“Bayraktar TB2 став символом надії та опору. І ця кампанія розпочалася в Литві. Сотні тисяч людей зробили свій внесок у цю справу. Ми як компанія хотіли зробити щось більше, ми не могли його продавати, тому ми вирішили приєднатися до цієї кампанії та пожертвувати Bayraktar TB2”, – сказав Халук Байрактар.

Сам безпілотник після підняття завіси литовці зустріли оплесками. Телеведучий Андрюс Тапінас, автор ініціативи з придбання та передачі в дар Україні Bayraktar, зазначив, що литовці не просто купили безпілотник – “ми показали, на що здатна маленька нація, коли вона об’єднується”.

Як повідомляв OBOZREVATEL,

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
У Литві тисячі людей зібралися, щоб побачити Bayraktar: БПЛА передають Україні. Фото