У МАГАТЕ висловили “надзвичайне занепокоєння” через обстріл Запорізької АЕС: можлива ядерна катастрофа

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі висловив “надзвичайне занепокоєння” через обстріл Запорізької атомної електростанції. Він вважає, що дії російських окупантів можуть призвести до ядерної катастрофи.

Заява Гроссі опублікована на сайті МАГАТЕ. Зазначається, що міжнародна організація отримала від України інформацію про те, що пошкоджень реакторів та радіаційного викиду наразі не було.

“Я вкрай стурбований вчорашнім обстрілом найбільшої в Європі атомної електростанції, який наголошує на цілком реальній небезпеці ядерної катастрофи, яка може загрожувати здоров’ю населення та навколишньому середовищу в Україні та за її межами”, – сказав гендиректор.

Він засудив будь-які насильницькі дії на Запорізькій атомній електростанції чи поруч із нею, а також проти персоналу АЕС. Гроссі заявив, що український персонал, який обслуговує станцію в умовах російської окупації, повинен мати можливість виконувати свої обов’язки без погроз або тиску.

За словами Гроссі, він готовий очолити місію експертів МАГАТЕ на ЗАЕС, адже їхні перевірки допомогли б стабілізувати ситуацію з ядерною безпекою.

“Те, що ця важлива місія ще не відбулася, не пов’язано з МАГАТЕ. Незважаючи на наші рішучі зусилля, цього поки не вдалося. Я не здамся, я продовжуватиму наполягати на тому, щоб ця місія МАГАТЕ нарешті відбулася. Але для цього буде потрібна співпраця, розуміння та сприяння як з боку України, так і Росії”, – додав він.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
У МАГАТЕ висловили “надзвичайне занепокоєння” через обстріл Запорізької АЕС: можлива ядерна катастрофа