У Палаті представників США розглянуть законопроект про визнання РФ спонсором тероризму

У США можуть визнати Росію державою-спонсором тероризму без участі Держдепартаменту. Законопроект про внесення Росії до переліку країн-терористів до Палати представників США внесли п’ять конгресменів від Демократичної та Республіканської партій.

На цей крок автори законопроекту пішли після ряду спроб закликати Держдеп проголосити Росію спонсором тероризму, чого, за словами держсекретаря Ентоні Блінкена, там робити не хочуть. Текст законопроекту з’явився у мережі.

Після ухвалення в Сенаті США необов’язкової резолюції про визнання Росії державою-спонсором тероризму аналогічний законопроект до Палати представників внесла група із п’яти конгресменів від Демократичної та Республіканської партій на чолі з демократом Тедом Лью.

Законопроект передбачає, що з моменту його ухвалення Російська Федерація “вважатиметься визнаною країною або урядом, яка неодноразово надавала підтримку актам міжнародного тероризму”.

Як пояснили самі конгресмени, на такий крок вони пішли після ряду спроб закликати Державний департамент США проголосити Росію спонсором тероризму. У цьому законопроекті жодних закликів до Держдепу вже немає.

Раніше, за повідомленнями західних ЗМІ, речниця Палати представників США Ненсі Пелосі попереджала держсекретаря Ентоні Блінкена, що у разі, якщо його відомство не визнає Росію спонсором тероризму, це зробить Конгрес.

Відео дня:

Автори законопроекту переконані, що визнання Росії державою-спонсором тероризму є лише одним із інструментів, які США зобов’язані використати, щоб зупинити війну в Україні.

“Сполучені Штати повинні використовувати всі наявні інструменти, щоб зупинити насильницьку агресію Росії в Україні… Спираючись на санкційні повноваження, надані Конгресом, законопроект ще більше ізолюватиме Росію і призведе до великих економічних наслідків режиму Путіна”, – заявив Тед Лью.

А республіканець Адам Кізінгер вважає, що ухвалення законопроекту, співавтором якого він є, “відріже владу (Путіна) та його друзів від цивілізованого світу і навісить на Росію ярлик світового ізгоя – такого як Куба, Сирія, Північна Корея та Іран”.

І його припущення близькі від істини. Адже визнання країни державою-спонсором тероризму передбачає низку обмежень: від економічних санкцій проти держав-партнерів РФ до заморожування державних активів та експорту до Росії. Однак, як заявив Блінкен, пояснюючи, чому Держдеп не має наміру виконувати заклик Сенату, нинішні санкції проти Москви, по суті, відповідають оголошення Росії спонсором тероризму.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
У Палаті представників США розглянуть законопроект про визнання РФ спонсором тероризму