Connect with us

Новини

У Польщі офіційно змінили назву Калінінграда та нагадали про злочини радянського держдіяча, на честь було названо місто

У Польщі офіційно заборонили називати російський Калінінград цією радянською назвою. Тепер для поляки називатимуть це мысто колишньою польською назвою Крулівець, не рекомендується вживати також словосполучення Калінінградська область.

Відповідне рішення 12 квітня 2023 року ухвалив Комітет із стандартизації географічних назв за межами Республіки Польща при Головному інспекторі країни, законної сили рішення набирає чинності з дня публікації, 9 травня. Причиною для рішення стала причетність радянського держдіяча Михайла Калініна, на честь якого в СРСР перейменували місто, в масовому вбивстві польських офіцерів у Катині 1940-го року, пише Rzeczpospolita.

Видання процитувало опубліковане 9 травня комюніке Комітету зі стандартизації географічних назв за межами Республіки Польща, в якому зазначено, що на 125-му засіданні 12 квітня члени цього комітету вирішили, що в Польщі російський Калінінград називатимуть колишньою польською назвою цього міста – Крулевець. .

Застосовувати радянську назву Калінінград щодо цього міста в польській мові відтепер не рекомендується, так само, як використовувати словосполучення Калінінградська область, відтепер поляки зватимуть її Крулевецькою.

Advertisement

Згідно з документом, нові правила набирають чинності з дня оприлюднення комюніке, тобто з 9 травня 2023 року.

“Комітет зі стандартизації географічних назв за межами Республіки Польща зазначив, що при внесенні змін враховував, що “місто, яке нині носить російську назву Калінінград, відоме в Польщі під традиційною назвою Крулевець”, а нинішня російська назва цього міста є “штучним хрещенням, не пов’язаним ні з містом, ні із областю”, – пише видання.

Водночас, у Польщі нагадали про те, що собою представляє радянський держдіяч Михайло Калінін, на совісті якого, серед іншого, розстріл понад 21 тисячі поляків, більшість з яких складали польські військовополонені. Їхспівробітники органів НКВС стратили в російській Катині навесні 1940 року.

“Факт присвоєння великому місту, розташованого біля кордонів Польщі, імені М.І. Калініна, злочинця-співвиконавця, винного, у тому числі, у винесенні ухвали про масове вбивство поляків (катинський розстріл) має емоційно-негативне сприйняття у Польщі”, – цитує видання текст комюніке.

Advertisement

Однак на рішення Комітету вплинули не лише історичні події, а й реалії сьогоднішнього дня, зокрема, агресія РФ проти України та її ворожа політика щодо країн Заходу, включно з Польщею.

Комісія наголосила, що географічні назви, окрім ідентифікаційної функції, можуть мати і символічні функції, а “нинішня російська назва міста є елементом символічного простору Росії, який також нав’язується реципієнтам за межами країни”.

“Події, пов’язані з нападом Росії на Україну, нав’язуванням так званого “русского міра”, веденням Росією інформаційної війни, змушують нас звернути увагу на назви, що нав’язуються, які є вельми спірними і не прийнятними в Польщі”, – зазначено в комюніке.

Комісія зі стандартизації географічних назв за межами Республіки Польща при цьому наголосила, що жодна держава не може бути примушена до використання неприйнятних для неї назв її державною мовою.

Advertisement

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Польщі наприкінці квітня впала саме російська ракета Х-55. Раніше передбачалося, що великий уламок ракети, знайдений у лісі неподалік польського міста Бидгощ, міг бути частиною радянської ракети типу “повітря – земля” з тих, що досі перебувають на озброєнні польської армії. На цю думку аналітиків наштовхнуло те, що неподалік від місця виявлення уламка розташований військовий полігон, де проходять військові навчання та випробування озброєнь.

Проте висновки експертів спростували цю версію. З’ясувалося також, що польські військові засікли повітряний об’єкт у небі над Польщею під час масованого ракетного удару РФ по Україні в середині грудня, однак у районі Бидгоща він зник з радарів. Попри вимоги законодавства про факт порушення повітряного простору Польщі військові не повідомили органи прокуратури.

Прокоментуйте:
Advertisement