У Росії рибна криза: через санкції імпорт лосося в країну впав на 80%, буде дефіцит

Червона риба стає дефіцитною в Росії, імпорт звалився через санкції.

У Росії утворився дефіцит червоної риби: 80% лосося в Росії донедавна були представлені рибою з Чилі та Фарерських островів, але через санкції імпорт скоротився у 6 разів до 858 тонн у травні 2022 року. Результат – оптові ціни на атлантичну сьомгу зросли з ₽900-950 за 1 кг (початок лютого) до ₽2000, а на форель – з ₽550 до ₽1700, а ціни вже зросли у 2 рази. І це не межа, адже дві третини попиту на внутрішньому ринку залишаються незадоволеними.news.dialog.ua

Про це у своєму блозі пише російський Telegram-канал “Кремлівський мамкознавець“.

Від дефіциту риби страждає і ритейл, і ресторанний бізнес – виробництво лосося в Росії сконцентровано в одному регіоні поблизу Мурманська і не може забезпечити потреби. Тим більше, що значна частина риби йде на експорт.

До того ж мурманські форелеві ферми у серпні традиційно йдуть на канікули, що посилить дефіцит риби на ринку.

Розвиток виробництва тієї ж форелі, наприклад, у Карелії має дуже обмежений потенціал. Навіть міністр сільського господарства Карелії Володимир Лабінов визнає, що місцеві підприємці мають дефіцит кормів: 85% з них надходило з Фінляндії, Норвегії та Данії. Тепер форелеві ферми змушені шукати шляхи обходу через Білорусь та Іран. Така логістика має складнощі з масштабуванням та негативно позначається на цінах.

Ще одним гальмом у розвитку форелевого господарства став недостатній контроль за діяльністю форелевих господарств, що забруднюють воду. Наразі будь-яке нове підприємство стикається з протестами місцевих жителів.

Натомість на цьому тлі перевагу отримують господарства з потужним адміністративним ресурсом: зокрема це стосується “Російської аквакультури” – групи компаній брата підмосковного губернатора Максима Воробйова. Компанія місяць тому стала єдиним учасником торгів на придбання форелевого комплексу “Ф-Траут” в Калузької області за 350 млн. дол. Компанія, до речі, раніше також була викрита в спалюванні тухлої риби та забруднення річок Карелії відходами виробництва.

Рибна криза, як і будь-яка інша в Росії, негативно позначається на людях і малих підприємцях, зате збільшує капітали близьких до влади людей.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN