У Росії видали нові умови щодо деескалації на Донбасі

У Міністерстві закордонних справ Росії виступили із новими умовами деескалації на кордоні з Україною. Серед них – вивіз озброєння, яке Київ отримав від західних партнерів.

Про це 9 лютого заявила представниця МЗС РФ Марія Захарова. Також вона нагадала про вимогу Москви щодо “гарантій безпеки”.

“Припинити спільні навчання ЗСУ та країн НАТО, а також вивести все раніше поставлене Києву іноземне озброєння за межі української території”, – сказала Захарова, назвавши такі поставки “накачуванням зброєю”.

Зазначимо, що постачання озброєння розпочалося якраз на тлі загрози можливого вторгнення Росії в Україну, коли до нашої країни почали стягувати російські війська. Водночас українська розвідка фіксує, що країна-агресор продовжує перекидання військової техніки на окуповані території Донбасу.

Також Захарова назвала ще однією умовою відмову від політики відчинених дверей, а Україні запропонувала повернутися до позаблокового статусу.

Нагадаємо, Росія вимагала від США та НАТО “гарантій безпеки”, а саме – що Альянс не прийматиме низку країн, зокрема й Україну. Але Москва отримала відмову щодо цього пункту.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )