У тяжкому стані: життя дівчини опинилося під загрозою після покупки в Інтернеті, що треба знати

Здавалося б невинна покупка в Інтернеті обернулася нещастям для 27-річної дівчини.
Як повідомляє Politeka.net з посиланням на Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, 25-го січня в області зареєстровано перший в цьому році випадок ботулізму. .politeka.net

Було встановлено, що 27-річна дівчина вживала в’яленого ляща, якого отримала через замовлення в інтернеті.

Симптоми з’явилися вже через декілька годин після частування: болі в животі, загальна слабкість, підвищилась температура.

Дівчину було госпіталізовано у важкому стані і поставлено діагноз – ботулізм.

«Надане необхідне симптоматичне лікування та введено протиботулінічну сироватку. Хвора продовжує лікування», – розповіли лікарі.

Також українцям нагадали, що ботулізм – це дуже небезпечне і в багатьох випадках смертельне токсико-інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні продуктів, заражених мікробом групи клостридій.Збудником є бактерія – Clostridium botulinum.

Харчові продукти, забруднені цим мікробом і недостатньо оброблені, стають причиною захворювання на ботулізм.

Найчастіше Clostridium botulinum можна виявити в продуктах домашнього приготування: солоній і копченій рибі, м’ясній тушонці, консервованих грибах і овочах.

Інкубаційний період при ботулізмі становить від кількох годин до 5 днів.

Симптоми ботулізму найчастіше з’являються поступово, спочатку це короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім — стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп).

Надалі з’являється порушення зору — одна з найперших ознак ботулізму. Також виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Хворі скаржаться на відчуття «грудки» в горлі, біль під час ковтання, подразнення в горлі.

Також хворі скаржаться на сильний головний біль, запаморочення, безсоння, загальну слабкість, підвищення температури тіла. У важких випадках пацієнтів турбує відчуття нестачі повітря. Розвивається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.

Щоб уберегтися від ботулізму необхідно уникати споживання продуктів домашнього виробництва, особливо, якщо сумніваєтесь у їхній якості та умовах зберігання або транспортування: в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби; м’ясних та грибних консервів; овочевих консервів домашнього виробництва.

Врятувати життя у разі захворювання ботулізмом може тільки кваліфікована допомога в умовах стаціонару з введенням проти- ботулінічної сироватки.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN