У ВР готується до розгляду проект закону, який надає Кабміну право розпоряджатися сільськогосподарськими землями

Mary Zakordonets

У Верховній Раді готується до розгляду урядовий проект закону 7588, який надає Кабміну право розпоряджатися сільськогосподарськими землями, що знаходяться на балансі держустанов і держпідприємств.
Проект був зареєстрований ще в липні 2022 року, у вересні прийнятий в першому читанні (він повинен був розглядатися в березні 2023, але розгляд було перенесено).

Відзначимо, що зараз у власності держави знаходиться близько 700 тис.гектарів сільськогосподарської (з/х) землі. Для порівняння, до війни #Kernel Андрія Веревського обробляв трохи більше 500 тис.га, #МХП Юрія Косюка — менше 400 тис. га. це найбільші агрохолдинги в країні.

Державні землі розкидані по всяким відомствам, міністерствам і державним підприємствам. Найбільший земельний фонд у #Національнійакадеміїаграрнихнаук – 320 тис.га, які внесені до кадастру. Але ці величезні землі приносять до бюджету мізерний дохід.

ДП використовують земельні ділянки на праві постійного користування. Це правовий статус, який існує з часів СРСР. Це дозволяє їм платити тільки земельний податок-не більше 1% від нормативної грошової оцінки угідь на рік. Водночас орендна плата, яку сплачують аграрії власником паїв, становить близько 20% від нормативної грошової оцінки. Зазвичай орендарі державних з / Х земель платять кешем директорам цих ДП, або відповідним чиновникам. З цього” харчується ” велика частина політичного істеблішменту, включаючи лобістські групи в Раді.
Саме тому мало хто вірить, що проект 7588 пройде сесійний зал, А ось “не голосування” за нього покаже, хто сидить на потоках державної землі.

Джерело

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )