Учені попередили Європу про загрозу кліматичної катастрофи через уповільнення Гольфстриму

Новини

Течія Гольфстрим, яка несе теплі води до Європи, рекордно сповільнилася і стала слабшою, ніж будь-коли за останніх 1600 років.

Як йдеться в статті для наукового журналу Nature Geoscience, це може призвести до катастрофічних наслідків для таких європейських країн, як Велика Британія та Ірландія.

За словами вчених, система Гольфстриму працює як гігантська конвеєрна стрічка, транспортуючи теплу поверхневу воду з екватора на північ і відправляючи холодну воду з низькою солоністю назад на південь.

“Вона переміщує майже 20 мільйонів кубічних метрів води в секунду, що майже в сотню разів більше від потоку Амазонки”, – пишуть дослідники.

За їхніми даними, від середини XX століття Гольфстрим сповільнився на 15%. Уповільнення викликано глобальним потеплінням. Справа в тому, що течія рухається завдяки щільній солоній воді, але легша прісна вода порушує цей процес.

Учені побоюються, що рясні дощі й інтенсивне танення льодовиків може повністю зупинити Гольфстрим у майбутньому. Тоді велика частина Європи замерзне (на основі цього сценарію було знято фільм-катастрофу “Післязавтра”).

Крім того, скупчення води, яка в цей час переноситься на північ, прискорить підняття рівня моря уздовж східного узбережжя США, що спричинить затоплення Флориди.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий