Україна найближчими днями погодить деталі щодо “зернового коридору” з ООН, – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна погодить деталі щодо “зернового коридору” з ООН вже найближчими днями. Зі свого боку міністр оборони Туреччини Хулусі Акар повідомив: учасники чотиристоронніх переговорів у Стамбулі щодо експорту зерна домовилися про створення координаційного центру. При цьому він наголосив: наступного тижня (з 18 липня) делегації України та Росії знову зустрінуться в Туреччині – аби узгодити всі деталі та підписати відповідну угоду.

“Якщо вдасться зняти російську загрозу судноплавству в Чорному морі, це зніме гостроту світової продовольчої кризи. Українська делегація доповіла мені, що є певний прогрес. Найближчими днями узгодимо деталі з Генеральним секретарем ООН”, – сказав президент України.

За словами Акара, окрім створення координаційного центру на переговорах також було узгоджено основні технічні питання, передає Anadolu. Зокрема, йдеться про загальний контроль у пунктах призначення та забезпечення безпеки судноплавства на маршрутах.

“Сторони готові вирішити цю проблему. Ми постараємося здійснити це в координації з ООН. Було вирішено, що українська та російська делегації мають знову зустрітися в Туреччині наступного тижня – на цій зустрічі будуть ще раз розглянуті всі деталі та документально зафіксовано результати виконаної роботи”, – сказав Акар.

Зі свого боку генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що в Стамбулі сторони досягли “критичного” прогресу з питання експорту зерна з України морським шляхом. “Сьогодні ми побачили критичний крок уперед для забезпечення безпечного експорту українського зерна Чорним морем. Ми побачили проблиск надії”, – сказав міністр.

Відео дня:

Чотиристоронні переговори щодо експорту зерна в турецькому Стамбулі завершилися після трьох із половиною годин дискусій. Переговори велися у закритому режимі з 14:00 (за київським часом) 13 липня. Участь брали делегати з України, Росії, Туреччини та ООН. За даними Reuters, РФ на них начебто погодилася “на перемир’я на час руху вантажів”.

Про закінчення переговорів повідомило Міноборони Туреччини. “Чотиристороння зустріч військових делегацій міністерств оборони Туреччини, Російської Федерації та України і делегації ООН з питань безпечного перевезення зерна та продовольства добігла кінця”, – заявили у відомстві.

Раніше турецьке Міноборони також опублікувало фотографії з переговорів. На них видно, що делегації сидять за столом із чотирма рівними сторонами. Це саме по собі руйнує посил російської пропаганди, що переговори нібито ведуться лише між Росією та Туреччиною, а Україна та ООН просто “присутні”.
Представники України, ООН, Туреччини та Росії шукають спосіб розблокувати порти Чорного моря.

Українська сторона, як заявляв раніше речник МЗС Олег Ніколенко, наполягає на гарантіях безпеки. Також важливим для України є проведення зернових переговорів під егідою ООН.
Представники України, ООН, Туреччини та Росії шукають спосіб розблокувати порти Чорного моря.

Експорт зерна з України необхідний як світовій спільноті – для зменшення наслідків продовольчої кризи, так і Україні. Країна вирощує більше агропродукції, ніж здатна споживати, також Україні потрібні грошові надходження від експорту. Крім того, якщо найближчим часом не розблокувати морський шлях поставок, “зайве” продовольство не буде де зберігати.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Україна найближчими днями погодить деталі щодо “зернового коридору” з ООН, – Зеленський