Україна позбавила акредитації посла Ірану у відповідь на військову допомогу країни Росії

У п’ятницю, 23 вересня, реагуючи на постачання Іраном зброї для Росії Україна ухвалила рішення позбавити посла Манучехра Мораді акредитації. Також було вирішено суттєво скоротити кількість дипломатичного персоналу посольства Ірану в Києві.

Відповідну заяву поширило МЗС України на своїх офіційних ресурсах. Зазначається, що це рішення було ухвалено на доручення президента України Володимира Зеленського.

“На виконання доручення президента України вжити невідкладних заходів реагування на факти використання військами РФ зброї іранського виробництва на території України, 23 вересня до Міністерства закордонних справ України було викликано тимчасового повіреного в справах Ісламської Республіки Іран в Україні”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що іранській стороні було заявлено, що постачання іранського озброєння Росії для його подальшого використання російськими військами проти українського цивільного населення та Сил оборони напряму суперечить публічно задекларованій вищим керівництвом Ірану позиції нейтралітету, поваги до суверенітету й територіальної цілісності України.

Відео дня:

“Постачання зброї Росії для ведення війни проти України є недружнім актом, який завдає серйозного удару відносинам України та Ірану. У відповідь на такий недружній акт українська сторона ухвалила рішення позбавити посла Ірану в Україні акредитації, а також суттєво скоротити кількість дипломатичного персоналу посольства Ірану в Києві”, – йдеться у заяві МЗС України.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Україна позбавила акредитації посла Ірану у відповідь на військову допомогу країни Росії