Connect with us

Новини

Україна вчасно попередила Польщу: міністр оборони про знайдені залишки російської ракети Х-55

Україна 16 грудня 2022 року інформувала, що у напрямку Польщі ймовірно летить ракета. У результаті уламки  Х-5 було знайдено наприкінці квітня у лісі неподалік польського міста Бидгощ.

Як повідомляє Укрінформ, про це заявив на прес-конференції віце-прем’єр-міністр – міністр національної оборони РП Маріуш Блащак. Він отримав результати перевірки щодо виявленого “військового об’єкта”. obozrevatel.com

“Встановлено, що 16 грудня до Центру повітряних операцій, підпорядкованого оперативному командувачу, надійшла інформація від української сторони про наближення до польського простору об’єкта, який може бути ракетою. Було налагоджено співпрацю з українською та американською сторонами”, – сказав польський чиновник.

Після цього, як стверджує Блащак, було запущено відповідні процедури НАТО – підвищено бойову готовність чергових сил, у повітря піднято польські та американські літаки. Об’єкт було зафіксовано також польськими наземними станціями радіолокації.

Advertisement

Результати перевірки довели правильність дій центру повітряних операцій. За словами Блащака, з ЦПО інформацію про невстановлений військовий об’єкт було передано командувачу Оперативного командування видів Збройних сил Польщі. Однак він не повідомив про це міністра оборони.

“Згідно з висновками перевірки, командувач Оперативного командування проігнорував свої посадові обов’язки, не повідомивши про об’єкт, що з’явився в повітряному просторі Польщі, ні мені, ні Урядовому центру безпеки та іншим службам, що передбачено процедурами”, – наголосив міністр.

Найбільше недоліків виявлено у питаннях інформування та організації пошукових заходів об’єкта. Блащак сказав, що не знав про інцидент і заперечив, що відмовився віддати наказ про пошук об’єкту.

“Я рішуче заперечую інформацію, що з’явилася в ЗМІ, про те, що я відмовився віддати наказ про пошук об’єкта і направлення на місце додаткових підрозділів військ територіальної оборони. Таке прохання я ніколи не отримував”, – зазначив він, додавши, що командувач Оперативного командування видів збройних сил Польщі також міг самостійно ухвалити рішення про пошук об’єкта.

Advertisement

У той же час початкову пошукову операцію віце-прем’єр-міністр назвав незадовільною, бо її проводив лише патруль поліції, без залучення військових підрозділів. І тривала вона лише один день – 19 грудня

Як повідомляв OBOZREVATEL, наприкінці квітня випадковий перехожий натрапив на залишки непізнаного об’єкту в лісі в Замосці під Бидгощем. Попередньо повідомлялося, що це був уламок ракети класу “повітря-поверхня”. Ознак вибуху не було. За кілька днів після виявлення ракети Польща звернулася до США за допомогою у проведенні експертизи.

Серед основних версій після виявлення уламка висувалося припущення, що ракета могла бути випущена випадково під час навчань із МіГ-29 радянського виробництва, що стояли на озброєнні польської армії.

Безперечним був факт, що вона була зроблена в СРСР чи РФ, адже на уламку виявили написи російською мовою.

Advertisement
Прокоментуйте:
Advertisement