Україна знайшла два маршрути для експорту зерна: повезуть через Польщу та Румунію

Україна розробила два маршрути для експорту зерна через Польщу та Румунію. Проте досягти тих самих масштабів експорту, які були до блокади Росією морських портів, буде неможливо.

Про це з посиланням на заяву заступника міністра закордонних справ України Дмитра Сеніка повідомляє видання Reuters. Глобальна продовольча безпека під загрозою. Через війну та блокаду РФ призвела світ до дефіциту та різкого зростання цін. news.obozrevatel.com

“Україна є четвертим за величиною експортером зерна у світі, і, за її словами, на території, що утримується Україною, зберігається близько 30 мільйонів тонн зерна, яке вона намагається експортувати автомобільним, річковим та залізничним транспортом”, – йдеться у публікації.

За словами Сеніка, Україна веде переговори з країнами Балтії щодо створення третього коридору для експорту продуктів харчування. Він не уточнив, скільки зерна вже перевезено чи буде перевезено цими маршрутами.

“Ці маршрути не є ідеальними, тому що вони створюють певні вузькі місця, але тим часом ми робимо все можливе, щоб розвивати ці маршрути”, – сказав заступник міністра.

Раніше в Сенаті США законодавці від обох партій (Республіканська та Демократична) презентували резолюцію, яка засуджує використання голоду як зброю війни в Україні та інших країнах. При цьому один із ініціаторів документа наголосив: такі дії є військовим злочином.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN