Українець підкорив засніжену Говерлу … на велосипеді (фото)

Новини

23 лютого житель Івано-Франківська Роман Шутка велосипедом піднявся на засніжену Говерлу – найвищу гору України. Як повідомили в Facebook Асоціація велосипедистів Івано-Франківська, такий підйом є досить небезпечним, тому підготовка була вкрай відповідальною та містила декілька етапів: укомплектувати велосипед, підібрати правильний одяг, моніторити погодні умови та взяти все найнеобхідніше на випадок форс-мажору, передають Патріоти України.

Зазначається, що підйом зайняв 5 годин (з багатьма зупинками для фото/відео), а спуск – близько 01:40 (також із зупинками для зйомок). На вершині Роман провів приблизно 1 годину, сфотографувався з усіма охочими і поспілкувався зі здивованими рятувальниками.

“Звісно, з об’єктивних причин, при піднятті вдалось подолати на велосипеді не весь шлях, але спуск був здійснений на велосипеді повністю”, – зазначили в Асоціації.

Зазначається, що старт відбувався з Козьмещика (с. Лазещина) – г. Говерла – фініш в Козьмещику – це стандартний туристичний маршрут із жовтим маркуванням.

Сам Роман розповів, що поїздка планувалась так, щоб мати максимум часу протягом світлового дня, тому вихід на маршрут було заплановано на 06:00 ранку. Крім того, велосипедист понад два тижні вичікував комфортну та безпечну погоду.

У процесі підготовки довелось збирати багато інформації про лавини/лавинонебезпечні ділянки та поведінку в зимових горах, спілкуватись з рятувальниками щодо актуального стану туристичних маршрутів.


“Під час підйому Роман був готовий розвернутись і відмовитись від підйому в будь-який момент, якщо б покриття стало небезпечним (лід/глибокий сніг) для подальшого підйому чи майбутнього спуску. До речі, заплановану тижнем раніше поїздку на Говерлу довелось скасувати за кілька годин до старту через різке погіршення погодних умов і попередження про 3-ій рівень лавинної небезпеки”, – розповіли в Асоціації.


Щодо самого велосипеда, чоловік обрав Marin Rift Zone 3 – байк, майже ідеальний для таких вилазок. Після закінчення своєї поїздки спортсмен поділився порадами, а саме:


  • Потрібно бути готовим провести мінімум дві доби в горах у випадку форс-мажору (різка зміна погоди, травма, заблудився і т.п.). Мати запасний теплий одяг, їжу, світло, термоковдру і спальник;
  • Під час подолання маршруту потрібно бути максимально уважним і обережним та не ризикувати. Павербанк для підзарядки повинен бути максимально близько до тіла, щоб залишатись в теплі.
  • Слід вивчити особливості місцевого рельєфу та розташування лавинонебезпечних ділянок. Дізнатись, які маршрути є максимально популярними в зимовий період.


Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий