Українським сім’ям компенсують половину плати за комуналку: Хто може претендувати на таку пільгу

Плата за комуналку для багатьох українських сімей стала буквально непідйомною. Особливо важко сплачувати за комунальні послуги сім’ям із низькими достатком. Причому, в багатьох випадках таким сім’ям можуть не призначити субсидію. Але держава відшкодовує їм половину плати за комуналку, передають Патріоти України.

Стало відомо, хто може претендувати на таке відшкодування.Немало українських сімей можуть отримати відшкодування половини плати за комуналку. Для цього сім’я має відповідати певним критеріям. Звісно, що заможні родини не можуть претендувати на таку допомогу держави. Та якщо родина належить до категорії малозабезпечених і соціально вразливих, то вона цілком може розраховувати на таку пільгу від держави.

Яку родину вважають малозабезпеченою?

Найперша умова – в сім’ї мають бути офіційно працевлаштовані усі дорослі члени. Якщо хтось із дорослих не працює офіційно і не вчиться, така сім’я не може претендувати на державну пільгу.

Якщо ж цієї умови дотримано, то треба порахувати середній місячний дохід на одного члена сім’ї. Тобто, рахують суму доходів усіх членів родини, і отримане число ділять на кількість членів сім’ї (у тому числі й дітей). Отримана частка і буде доходом на одного члена сім’ї.

Якщо вона менша за 3760 гривен, то сім’я вважається малозабезпеченою і може претендувати на компенсацію половини плати за комуналку.Крім того, на таку компенсацію можуть претендувати родини, а також окремі громадяни, які відносяться до соціально вразливих:

  • багатодітні родини, будинки сімейного типу та родини, в яких виховуються усиновлені діти;
  • родини, в яких є особи, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також сім’ї, в яких є загиблі під час виконання бойових завдань;
  • особи, що звільнені зі служби за вислугою років, або отримали інвалідність внаслідок виконання бойових завдань;
  • родини, в яких проживають ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи;
  • учасники війни, а також особи, які піддавалися нацистським переслідуванням.

Така пільга на відшкодування половини плати за комуналку надається сім’ї строком на один рік.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( 1 оцінка, середнє 4 з 5 )
BBCcCNN