Connect with us

Новини

Українців попередили про подальше зростання цін на цибулю: Названо причини овочевої кризи

В Україні та Європі виник дефіцит цибулі. На даний момент на ринку попит значно перевищує пропозицію, що дозволило продавцям підняти ціни на овоч. Громадянам порадили не сподіватися на здешевлення продукту у найближчому майбутньому. передають Патріоти України.

Експерт із аграрних питань Михайло Апостол пояснив, чому вартість цибулі не знизиться в наступні кілька місяців після збирання нового врожаю. Він зазначив, що зараз в Україні використано майже всі запаси цього овочу та йде пошук для закупівель на зовнішніх ринках.

“Ціна популярного овочу до осені зростатиме і надалі. Україна – не єдиний покупець , оскільки в Європі через посуху цибуля теж не вродила. Європа, яка постачала цибулю із Польщі та Нідерландів, зараз теж у пошуках цибулі, тому на зовнішніх ринках закупівельна ціна на неї досить висока. Крім того, на ціні цибулі в Україні позначилася погода, особливо в осінній період”, – зазначив аналітик.

За словами Апостола, цибуля також подорожчала через тимчасову окупацію рашистами південного регіону. Близько 35% усіх поставок овочів були із Херсона, який звільнили лише у листопаді 2022 року. Не виключено, що восени, коли в країні з’явиться цибуля нового врожаю, вона подешевшає, проте падіння цін буде незначним

“Так що, хто не полінувався, ризикнув, висадив і посіяв цей овоч, має шанс покращити своє фінансове становище”, – наголосив аналітик.

Ціни на цибулю 19 травня

За даними Мінфіну, кілограм цибулі в середині травня коштує в середньому 57,03 грн. Вона дешевша у торговельній мережі Варус – по 49,20 грн.

Advertisement

Зелена цибуля продається по 43,13 грн за 100 г. Мінімальна ціна – у супермаркетах Метро – 41,50 грн

Прокоментуйте:
Advertisement