Українцям радять тримати генератори та павербанки напоготові – відключення світла можуть повернутися

До повного відновлення мережі та генерації загроза аварійних відключень електроенергії зберігатиметься. Причина – схеми енергопостачання ще не перебувають на необхідному рівні якості та надійності. Крім того, залишається загроза нових атак по українській енергосистемі. У зв’язку з чим українцям варто тримати генератори та павербанки у режимі готовності, передають Патріоти України.

Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Він зазначив: загроза аварійних відключень електроенергії в Україні залишається навіть попри профіцит 1,5-2 ГВт. “Ризик аварій зберігатиметься, поки ми не відновимо наші високовольтні лінії та генераційні потужності. Лінії перебувають у стані “відремонтовані на коліні”, оскільки поки що не було можливості відвозити обладнання в заводські умови, відновлювати його капітально або масово замінити на нове”, – пояснив Харченко.

При цьому він наголосив: активне відновлення енергосистеми відбуватиметься у найкращому разі з червня. Очікується, що тоді почнуть надходити потрібні елементи обладнання.

Крім того, зазначив Харченко, наразі енергопостачання в Україні не є настільки надійним, як було до пошкоджень. У зв’язку з чим – а також з огляду на загрозу нових російських атак на енергосистему – “генератори та павербанки [українцям] ще знадобляться”. “Я дуже рекомендував би зберігати той режим готовності до будь-яких несподіванок ще щонайменше протягом декількох місяців. Тому що гарантувати нічого не можна”, – резюмував експерт.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN