Усі варіанти! У разі нападу РФ – припинення поставок газу. ЄС підтримує Україну!

ЄС готовий до роботи із США, Азербайджаном та Катаром у питаннях купівлі газу у разі припинення його поставки з Росії, про це у своєму блозі заявив голова європейської дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

Ми маємо бути готовими на випадок, якщо дипломатія зазнає невдачі, і ми розглядаємо всі варіанти. Це включає підвищення нашої стійкості, у тому числі шляхом роботи з такими партнерами, як США, Катар і Азербайджан, з питання постачання газу у випадку, якщо Росія вирішить скоротити або зупинити постачання, – підкреслив він.

Боррель також заявив, що в рамках роботи ЄС зі стримування РФ вони просунулися в підготовці високоефективних заходів у відповідь, які «завдадуть серйозної шкоди російській економіці та фінансовій системі».

За його словами, також розглядаються заходи експортного контролю, які б мали більш довгостроковий ефект, оскільки відмовляють Росії в товарах, необхідних їй для реалізації стратегічних амбіцій.

Боррель вкотре наголосив, що Євросоюз не відмовиться від підтримки суверенітету України, її територіальної цілісності та її права на самовизначення.

Україна – наш партнер та сусід: її безпека – це і наша безпека, – резюмував Високий представник ЄС.

Нагадаймо, що раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель обговорили телефоном підготовку санкцій проти Росії для стримування її агресії, про це повідомляє МЗС України.

Кулеба і Боррель “приділили окрему увагу перспективам просування дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту”.

Крім того, глава європейської дипломатії поінформував міністра про підсумки засідання Ради ЄС у закордонних справах. Також Боррель запросив Кулебу взяти участь в наступному засіданні ради.

Боррель підтвердив відсутність намірів на цьому етапі здійснювати евакуацію членів родин і співробітників представництва ЄС в Україні, – ідеться в повідомленні МЗС.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар