В Іспанії затримали Шарія, якого СБУ звинувачує у держзраді

В Іспанії затримано проросійського блогера Анатолія Шарія, якого СБУ підозрює у державній зраді. Про це повідомили у Службі безпеки України.

“Правоохоронні органи Іспанії затримали А. Шарія 4 травня 2022 року. Це стало можливим завдяки тісній взаємодії Служби безпеки України з Офісом генерального прокурора, міжнародними партнерами та у результаті багаторівневої спецоперації українських правоохоронців. Це затримання – чергове свідчення того, що кожен зрадник України рано чи пізно отримає заслужене покарання, це є невідворотним”, – йдеться у повідомленні.

У СБУ нагадали, що Шарія підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України, зокрема, у державній зраді (ст.111) та у порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками (ст.161)

Слідчі СБУ встановили, що Шарій здійснював протиправну діяльність в інформаційній сфері, що загрожувала національній безпеці України. Також у спецслужбі вбачають підстави для того, аби стверджувати, що робив він це не безкоштовно, а на замовлення “іноземних структур”.

Зібрані слідством докази, які лягли в основу кримінального провадження проти нього, підтверджуються низкою проведених експертами досліджень інтерв’ю та роликів Шарія. Експерти вбачають там факти його підривної діяльності проти України.

Підозру Шарію було оголошено ще торік. Нині ж українська сторона робить усе можливе, аби притягнути його до відповідальності згідно закону.

Відео дня:

Тоді у СБУ заявили, що Шарій 2012 року через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій. Зокрема, за даними СБУ, він:

  • системно займався дискредитацією державної політики України;
  • умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на сході країни;
  • ставив за мету загострення і дестабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів.

Шарія активно використовували у антиукраїнській пропаганді та розпалюванні ненависті до українців російські пропагандистські державні канали, зокрема, ті, що входять до ВДТРК (“Россия 24”, “Россия 1”), а також канал Міноборони РФ “Звезда” та інші.

 

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
В Іспанії затримали Шарія, якого СБУ звинувачує у держзраді