“В країні немає системної медицини”! Зеленський жорстко випалив – Степанов в шоці, важливий виклик. Країна на ногах

Різне

Пандемія коронавірусу показала, що медична реформа в Україні виявилася провальною.

Як сказав в інтерв’ю “Фокусу” президент України Володимир Зеленський, на початку пандемії органи влади діяли інтуїтивно, а професіоналами в цьому питанні стали тільки тому, що “мало спали і дуже багато працювали”.

“Нам вдалося збити першу хвилю вірусу, але ми точно зрозуміли, що в країні немає системної медицини”, – зазначив він.

У той же час Зеленський не став оцінювати діяльність колишніх керівників Міністерства охорони здоров’я Уляни Супрун і Зоряни Скалецької.

“Забудемо про це і просто подивимося, що є в Україні. Історія зі скороченням лікарень. Слава богу, що у нас така бюрократія і ми такі менеджери, які не встигли відповідно до планів реформи закрити лікарню. І всі вони працюють”, – додав президент.

Також Президент Володимир Зеленський зазначив, що вважає Максима Степанова “найміцнішим” міністром охорони здоров’я, однак заявляє, що перевіркою для нього буде вакцинація від коронавірусу в Україні.

“Він найміцніший з усіх, хто був. Це точно. Він намагається. Вважаю, що прем’єр-міністр і міністр охорони здоров’я повинні щільніше працювати разом, повноцінною командою”.

“Вакцинація – вважаю, це буде найскладніший виклик для міністра Степанова. Тому що ми не входимо до переліку пріоритетних країн, які найближчим часом отримають вакцину. І ось тут виявляється – міністр чи не міністр.

Тому що якщо твоя країна не входить в список тих, кому і так нададуть вакцину, і так все буде нормально, і так будуть великі доплати лікарям, ти повинен зробити все, щоб ми опинилися в цьому списку. Це і є перевірка “.

“Результат ми з вами побачимо в лютому і березні наступного року. Я поставив йому завдання: ми повинні отримати вакцину в кінці січня, в крайньому випадку в лютому”.

Також глава МОЗ Максим Степанов заявив, що перенесення жорсткого карантину, який запланований на 8-24 січня, не буде навіть при значному скороченні захворюваності коронавірусів.

Зокрема, він розповів, що в кінці січня починається зростання хворих на грип, у яких спостерігаються такі ж ускладнення.

“Нам необхідно зайти в лютий із мінімальною кількістю хворих Covid-19. Тому ніякого перенесення жорсткого карантину в січні не буде”, – зазначив Степанов.

До того ж, говорячи про рішення Кабміну продовжити роботу ресторанів до 07:00 в новорічну ніч, Степанов зазначив, що навіть за заборону роботи після 1:00 це навряд чи б змусило людей розійтися.

“Рішення уряду стосується виключно часу роботи закладів громадського харчування, інші обмеження залишаються. Навряд чи все ресторани почнуть закриватися о 1:00 ночі. Ми розуміємо, що хтось буде працювати до 2:00 і т.д.”, – додав глава МОЗ.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN