В Креmлі nочався стрaх і nаніка: Макрон відразу після Шольца заявив про передачу Україні танків: «Нічого не виключено»

Популярна французька ультраправа пропутінська політикиня Марі Ле Пен виступила з заявою проти передачі французьких танків Leclerc. Але Макрон наважився. 24tv.ua

Про це заявив політолог Валерій Клочок. На його думку, позицію по цьому питанню визначає навіть не президент Франції, а світова спільнота.

Ле Пен може скільки завгодно “підтакувати” владіміру путіну, але ж позицію наразі визначає не вона, і навіть не Емануель Макрон, а світ. Визначає антипутінська коаліція, коаліція “Рамштайну”, позиції лідерів країн”, – запевнив Клочок.

За словами політолога, Марі Ле Пен – це “відіграна карта”, адже навіть до Угорщини вдалося знайти “ключик” і вона розблокувала допомогу Україні на 500 мільйонів доларів.

Хитрість Макрона

На його думку, Макрон настільки швидко обдумує Україні танки через хитрість. Французький лідер знав, що німці ухвалять рішення про передачу танків і вирішив, що він буде першим.

Міряються у кого сорочка довша. Це більш ніж очевидно,
– вважає політолог.

Президент Франції Еммануель Макрон оголосив, що Франція розглядає можливість відправлення до України важких танків Leclerc.
Про це він сказав на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцом у Єлисейському палаці.

Шольц на питання про танки вкотре повідомив, що Німеччина працюватиме щодо цього питання «лише в тісній координації» з партнерами. hromadske.ua

Натомість Макрон заявив, що попросив Міністерство оборони опрацювати питання передання Україні танків Leclerc.

«Нічого не виключено», — сказав він.

Макрон підкреслив, що будь-яке рішення відправити техніку для відбиття російського вторгнення має ухвалюватися та координуватися колективно з союзниками, включно з Німеччиною.

Президент Франції зазначив, що будь-яке спільне рішення про те, надсилати важкі танки чи ні, залежало від трьох критеріїв:

  • це не стане «ескалацією» конфлікту;
  • надасть «реальну та ефективну підтримку» українським військовим, з огляду на те, скільки часу треба на навчання бійців на новій техніці;
  • це не послабить власну обороноздатність країни, що надає озброєння.

Тим часом міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні повідомив, що разом із Францією вони завершують відправлення наземного зенітно-ракетного комплексу SAMP/T. За його словами, є також «інші дії», над якими Італія працює конфіденційно.

 

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN