В ООН майже через тиждень після удару РФ по Оленівці вирішили запустити “місію зі встановлення фактів” трагедії

В Організації Об’єднаних Націй на шостий день після вбивства Росією українських військовополонених в Оленівці вирішили розпочати “місію зі встановлення фактів” трагедії. Нагадаємо, що в колонії на окупованій частині Донеччини загарбники стратили близько 50 наших воїнів.

Відповідну заяву на пресконференції в Нью-Йорку у середу, 3 серпня, зробив генсек ООН Антоніу Гутерреш. Встановлені під час цього розслідування факти буде надано урядам як України, так і Росії. war.obozrevatel.com

“Ми отримуємо запити від Російської Федерації та запити від України провести розслідування щодо подій (в Оленівці. – Ред.). Я вирішив, відповідно до своєї компетенції та повноважень, розпочати місію з пошуку фактів. Я не маю повноважень проводити кримінальні розслідування, але можу запустити місію з пошуку фактів”, – сказав Гутерреш.

Генсек ООН заявив, що для проведення розслідування в ООН шукають компетентних, незалежних людей. Він висловив сподівання, що організація зможе домовитися “про коло повноважень цієї місії”.

“І ми сподіваємося мати всі можливості з обох сторін для доступу до всіх даних, необхідних для з’ясування правди про те, що сталося. Це питання, до якого ми підійшли дуже серйозно. І ми наполегливо працюємо над ним”, – додав генсек.

Нагадаємо, що саме ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста виступали гарантами збереження здоров’я і життів наших військових, які виходили з “Азовсталі” та яких згодом перевезли до колонії в Оленівці.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
В ООН майже через тиждень після удару РФ по Оленівці вирішили запустити “місію зі встановлення фактів” трагедії