В ООН заявили про третю операцію з евакуації з “Азовсталі”: відправлено новий конвой

Розпочався другий етап евакуації цивільних з території “Азовсталі”. Туди направили вже третій конвой автобусів.

Про це сказав спеціальний представник ООН щодо України Мартин Ґрифітс під час свого коментаря на конференції донорів для програми післявоєнної відбудови України, яка проходить у Варшаві. Він повідомив, що наразі евакуаційний конвой рухається до Маріуполя і планує бути там зранку у п’ятницю, 6 травня. obozrevatel.com

“Сподіваюсь, що вони заберуть тих цивільних осіб, які знаходяться у тому темному пеклі впродовж тижнів і місяців, і ми вивеземо їх у безпечне місце”, – зазначив Ґрифітс.

Генсек ООН зазначив, що це вже третя операція евакуації з Маріуполя людей.

“Два безпечні конвої після виходу були успішно завершені. У першому, завершеному 3 травня, із заводу “Азовсталь” було евакуйовано мирне населення, а також 59 людей із сусідніх околиць. У другій операції, завершеній минулої ночі, понад 320 цивільних було евакуйовано з Маріуполя та прилеглих районів. Третя операція продовжується. Але наша політика полягає в тому, щоб не говорити про деталі до їх завершення, щоб уникнути зриву можливого успіху”, – пояснив Ґрифітс.

Він також зазначив, що ООН спільно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста ведуть переговори з російськими окупантами щодо безпечного проходу автобусів на територію Азовсталі, щоб забрати решту цивільних людей із бомбосховищ.

Очільник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко в коментарі журналістам американського телеканалу CNNпідтвердив, що розпочався другий етап евакуації з території маріупольського металургійного заводу. Однак він зберіг тон обережності і зазначив, що всі деталі повідомить після завершення операції.

Відео дня:

“Можу сказати, що другий етап евакуаційних заходів розпочався, але я не хочу нічого говорити наперед, я хотів би повідомити громадськість, коли його буде завершено, коли спецоперація дасть результат”, – сказав Кириленко.

Очільник Донецької ОВА пояснив свою обережність тим, що Росія дуже часто змінює домовленості.

Кириленко також повідомив, що з минулої ночі важка артилерія обстріляла Азовсталь “системними ударами”, додавши, що “відбувся прорив на територію Азовсталі”.

За його інформацією, у лабіринтах заводу залишається близько 200 мирних жителів.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
В ООН заявили про третю операцію з евакуації з “Азовсталі”: відправлено новий конвой