В Ощадбанку та ПриватБанку стався масштабний збій через кібератаку: що відомо

У вівторок, 15 лютого, у роботі Ощадбанку стався масштабний збій. Клієнти повідомляють про те, що банкомати, термінали самообслуговування не працюють по території всієї країни, також спостерігаються проблеми з оплатою в POS-терміналах та роботі мобільного додатка “Ощад 24/7”. Цікаво, що сьогодні ж деякі користувачі скаржаться на збої в роботі “Приват24”. Сайт Міноборони, до речі, також перестав працювати.

Можлива причина збоїв – кібератака з боку РФ. Українців офіційно попередили, що вони можуть не перейматися щодо вкладів у банку. Про проблеми в роботі з програмою пишуть користувачі в коментарях на сторінці Ощадбанку у Facebook:

  • “Під час оплати комунальних послуг в “Ощад24″ виникла помилка. Коли виправлять, щоб можна було заплатити за квартиру?”, – пише користувач Олексій Андрєєв.
  • “По всій Україні не працюють банкомати та термінали, а про це не слова на офіційних каналах”, – пише Рінат Генатулін.
  • “Зі вчора неможливо здійснити оплату через “Ощад24″, також розрахуватися карткою через інтернет, а сьогодні зовсім неможливо зайти в кабінет ні через додаток, ні через сайт! Ви повинні повідомляти людей про незручності, сподіваємось тимчасові!”, – пише Катерина Павлова.

Коментарі

Коментарі користувачів

На сторінці ПриватБанку у Facebook клієнти скаржаться на збій у роботі “Приват24”. Не працював додаток тільки у частини користувачів, в інших працював нестабільно.

Клієнти банку скаржаться на збій у роботі "Приват24"

Коментарі клієнтів

Також спостерігаються проблеми з авторизацією у додатках банків. “При спробі відкрити “Приват24″ для бізнесу відображається наступне повідомлення. Судячи з усього, Приватбанк зламали”, – написав у своєму Telegram журналіст Денис Гороховський.

Публікація

В Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомили, що жодної загрози для вкладників ПриватБанку немає. “У Приваті запевняють, що жодної загрози для коштів вкладників немає. Кібератака стосується виключно додатка “Приват24”. Інші грошові операції виконуються у звичайному режимі. У роботі Ощадбанку також спостерігаються збої, інтернет-банкінг не працює”, – йдеться у повідомленні прес-служби у Faceboook.

Зазначається, що кібератаці також зазнали сайти Міноборони та ЗСУ. “Не виключено, що агресор вдався до тактики дрібних капостей, адже за великим рахунком його агресивні плани не спрацьовують”, – наголошується в повідомленні.

Заява

До речі, багатьом українцям уночі 15 лютого надійшло SMS нібито від ПриватБанку з повідомленням, що його банкомати перестали працювати. У самій же установі цю інформацію спростували, назвавши дезінформацією. Поліція вже встановлює осіб, які причетні до розсилки.

Все це може бути частиною гібридної війни. Ще днями військовим пенсіонерам Одеської області надходили повідомлення з текстом про затримку виплат. Проте люди зрозуміли, що це просто фейк для того, щоб спровокувати їх на певні дії, повідомляє OBOZREVATEL із посиланням на свої джерела.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN