В РНБО пояснили цинічну мету окупантів по утриманню Запорізької АЕС: використовують як ядерний щит

Російські окупаційні війська використовують територію Запорізької АЕС, яка є найбільшою у Європі, для розміщення важкого озброєння та обстрілів українських міст. Загарбники використовуют станцію як ядерний щит.

Про це повідоміли на Facebook-сторінці Центра протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони (РНБО). Таким чином окупанти убезпечують себе від відповіді з боку українських військових. war.obozrevatel.com

В ЦПД зазначили, що за останній час російська армія проводить обстріли Нікополя саме з території Запорізької АЕС. Росіяни розуміють, що ЗСУ не стрілятимуть у відповідь, щоб на атомній електростанції не сталася аварія.

“Зараз російські окупаційні сили використовують найбільшу в Європі АЕС як військову базу для обстрілу українців, знаючи, що ЗСУ не можуть і не стрілятимуть у відповідь, оскільки в такому разі існує велика ймовірність влучити у ядерний реактор або високорадіоактивні відходи на сховищі”, – сказано у повідомленні.

У РНБО зазначили, що в Американському інституті вивчення війни впевнені: російські війська використовують ЗАЕС для посилення в Європі страху ймовірності ядерної катастрофи та зменшення бажання західних держав надавати зброю ЗСУ для контрнаступу.

“Дії російських ядерних терористів на ЗАЕС та в тимчасово окупованому Енергодарі, постійні ракетні обстріли території України з використанням території радіаційно-небезпечних об’єктів, становлять безпрецедентну загрозу ядерній безпеці України, Європи та всього світу”, – додали там.

Відео дня:

У повідомленні зазначили, що ситуація на Запорізькій АЕС, яку захопили окупанти, з кожним днем стає дедалі небезпечнішою.

“Нехтування терористичними військами РФ елементарними правилами ядерної безпеки вимагає реакції МАГАТЕ, міжнародної спільноти та вжиття заходів для якнайшвидшого звільнення станції”, – додали в ЦПД.

Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен, виступаючи в ООН на конференції з питань нерозповсюдження ядерної зброї, заявив, що Росія показує своє безвідповідальне ставлення до ядерної безпеки. Він наголосив, що російські окупанти використовують найбільшу в Європі Запорізьку АЕС як “ядерний щит” при ударах по українських військових та мирних об’єктах.

За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
В РНБО пояснили цинічну мету окупантів по утриманню Запорізької АЕС: використовують як ядерний щит