В СБУ розповіли про викриття агентурних мереж під час розслідування справи Медведчука: одна готувала створення квазіреспублік

Під час розслідування справи народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука Служба безпеки України викрила кілька агентурних мереж РФ. Зрадників було затримано.

Про це повідомив в. о. керівника СБУ Василь Малюк на брифінгу 22 вересня. За його словами, було викрито агентурну мережу так званого “Професора”, яка діяла в Одеській та Івано-Франківській областях.

Її агенти передавали дані російським спецслужбам.

Ще одна мережа “працювала” на Хмельниччині та Івано-Франківщині. Окрім збору інформації, вона займалася підготовкою до створення там квазіреспублік.

Окремих фігурантів притягнуто до відповідальності за ст. 109 Кримінального кодексу (дії, спрямовані на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади – караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією або без майна) і вже заарештовані.

“Також ми попередили можливе встановлення спеціальних технічних засобів у кулуарах Верховної Ради. Росія через свої спецслужби хотіла займатися збором інформації безпосередньо серед нардепів. СБУ цього не допустила”, – сказав Малюк.

Він зазначив, що СБУ отримала максимум важливої інформації, яка допомагала б захищати безпеку країни. Обмін Медведчука на полонених українців не перешкоджає як подальшому судовому розгляду у справах проти нього, так і ухваленню рішень судом, призначенню покарання та конфіскації заарештованого майна.

Відео дня:

“Найголовніше, що завдяки обміну на одного зрадника ми повернули додому 200 Героїв. Вони пережили справжнє пекло, але так і не підкорилися ворогу. Тому що український дух не зломити жодного Путіна!”, – сказав керівник СБУ.

Василь Малюк також повідомив, що чиновник Кабінету міністрів, який передавав ворогу секретні дані, засуджений до 12 років позбавлення волі.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
В СБУ розповіли про викриття агентурних мереж під час розслідування справи Медведчука: одна готувала створення квазіреспублік