В ці хвилини! Перший пішов – суддю звільнили: тиск і шантаж, Зеленський не побоявся! Почалась істерика – тільки початок

Новини

Вища рада правосуддя звільнила з посади суддю Вищого господарського суду України Артура Ємельянова. Причина – він погрожував, шантажував та здійснював тиск на інших суддів.

“Рішенням Другої Дисциплінарної палати ВРП від 4 червня 2018 року № 1695/2дп/15-18 Ємельянова А.С. було притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади судді на підставі, передбаченій пунктом 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

Зокрема, Друга Дисциплінарна палата ВРП дійшла висновку, що, перебуваючи на посадах Голови Ради суддів господарських судів України та заступника Голови Вищого господарського суду України, суддя Ємельянов А.С., використовуючи своє службове становище, здійснив неправомірний вплив на безсторонність суддів Господарського суду міста Києва, а також шляхом спонукання та тиску здійснив втручання у процес здійснення судочинства суддею Господарського суду міста Києва у справах, що перебували у її провадженні в період до 2014 року, у яких, як він зазначав, вбачається «державне питання»”, – сказано в повідомленні Вищої ради правосуддя.

Окрім того, Друга Дисциплінарна палата констатувала, що дії судді Вищого господарського суду України Ємельянова період із 2013 року по 2014 рік включно свідчать про його втручання у процес здійснення судочинства суддею Господарського суду міста Києва, вирішення конкретних судових справ, перешкоджання здійсненню судами правосуддя на визначених законом засадах, тиск на суддів шляхом спонукання, погроз, шантажу та іншого протиправного впливу.

“У рішенні Другої Дисциплінарної палати вказано, що характер допущених суддею Ємельяновим А.С. правопорушень свідчить про створення та запровадження протиправних форм позапроцесуального керування судовою системою. Наслідком стало формування у суспільстві негативного сприйняття діяльності судової влади, негативної оцінки ефективності функціонування всієї системи правосуддя та недовіри до суду.Тому, на думку Другої Дисциплінарної палати ВРП, застосування до судді Вищого господарського суду України Ємельянова А.С. дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади є пропорційним вчиненому та виправданим з урахуванням часу, що минув із моменту здійснення ним вказаних дій”, – заявили там.

Нагадаємо, у 2016 році Генеральна прокуратура також оголосила підозру судді Ємельянову у незаконному втручанні в автоматизовану систему розподілу справ між суддями.

Як повідомляла програма “Наші гроші. Досудилися”, в тексті підозри стверджувалося, що Ємельянов з колегою нібито вимагав від підлеглих суддів прийняття потрібних рішень щодо певних господарських справ.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий