В Україні по-новому будуть здавати на права!

Поки у Верховній Раді пропонують підвищити штрафи для пішоходів-порушників ПДР, депутати розглядають ідею знімати на відео всі іспити і зберігати записи, щоб можна було перевірити.

Про це повідомляє “Судово-юридична газета” з посиланням на законопроект про внесення змін до Закону “Про дорожній рух” №3569. Там мова йде про європейський досвід допуску до керування транспортним засобом, передають Українські новини.

У виданні кажуть, що один із співавторів законопроекту – Павло Фролов – вважає існуючу систему допуску до водіння застарілою. А законодавство не дозволяє якісно перевірити рівень підготовки водіїв.

Суть нововведень в наступному:

Вводиться інститут екзаменаторів з водіння. Це будуть фахівці, які будуть приймати іспити з водіння.

Екзаменатори будуть нести відповідальність за готовність їх підопічного безпечно водити.

Під час складання іспиту будуть перевірятися не тільки навички водіння, але і вміння застосовувати на практиці отримані теоретичні знання.

Практичні іспити будуть фіксуватися на камеру. Відео буде зберігатися 3 роки, щоб контролюючі органи могли його перевірити.

Торію можна вивчати в дистанційній формі, не відвідуючи автошколу.

Вчитися водити на дорогах загального користування можна буде тільки після здачі теоретичного іспиту.

Водії скутерів, мотоциклів і легкових авто можуть готуватися за межами звичайних автошкіл.

Навчання водінню – виключно за допомогою атестованого фахівця – інструктора з водіння.

Підготовка водіїв вантажівок, автобусів, автопоїздів, трамваїв і тролейбусів, а також підвищення кваліфікації водіїв допуску до перевезення негабаритного, великогабаритного або небезпечного вантажу, буде проводитися (як і зараз) – в спеціально акредитованих навчальних закладах.

Джерело

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

В Україні по-новому будуть здавати на права!