В Україні виявили небезпечну для здоров’я олію: Яка речовина входить до складу продукту

В Україні виявили олію, до складу якої входила небезпечна для здоров’я речовина. Продукти із її вмістом продавалися в українських магазинах. У Держпродспоживслужбі Одеської області назвали виробника та найменування продуктів, вилучених із продажу, передають Патріоти України.

Зокрема, у пальмовому маслі “Zomi” (виробник Bigi-mama), яке продавалося в Україні, знайшли 3-монохлор-1,2-пропандіолу (3-MCPD). Цей продукт був експортований з Республіки Гана (імпортер Aheco, Malta). В Україні його отримувачем є ТОВ “ВАКІРК ГРУП КОМПАНІ”, зареєстроване за адресою: місто Харків, проспект Ювілейний, 42 А, кв. 14. Після перевірки Держпродспоживслужби цей продукт було вилучено. Не відомо, скільки людей стали жертвами отруєння небезпечною олією.

У чому небезпека 3-MCPD

3-монохлор – це органічний канцероген, який має генотоксичну дію і може негативно впливати на фертильну (статеву) функцію людини. Крім того, 3-MCPD може утворюватися в їжі та є хімічним забруднювачем.

3-МХПД може виникати у харчових продуктах, які контактували з матеріалами, що містять вологоміцні смоли на основі епіхлоргідрину, які використовуються при виробництві деяких чайних пакетиків та ковбасних оболонок. Також цей канцероген може входити до складу соєвого соусу, печива та інших солодощів.

У харчові продукти, зокрема у кондитерські вироби та молочні продукти, такі як дитяче харчування, соуси, спреди, замінники молока та вершків, морозиво, 3-МХПД потрапляє разом з рослинними оліями та жирами. У пальмовій олії їх вміст найчастіше завищено – (> 4 мг/кг), що дуже небезпечно.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN