В Україні заарештували активи “Газпрому”, “Роснафти” та “Росатому”: на їхні гроші фінансували війну

В Україні заарештували 2,1 млрд грн активів українських компаній, що належать російським “Газпрому”, “Роснафті” та “Росатому”. Це корпоративні права 11 підприємств, кінцевими бенефіціарами яких є державні російські корпорації. Прибуток цих компаній частково йшов фінансуванням російської війни проти України, зокрема діяльності диверсійно-розвідувальних груп.

Про це повідомила Служба безпеки України (СБУ). Також накладено арешт на 46 об’єктів нерухомості, які перебувають у власності цих компаній.

При цьому власники українських компаній намагалися “заховати” їх від санкцій. Для цього підприємства хотіли переписати на підставних осіб. Контроль над бізнесом у такому разі все одно залишився б у руках російських держкорпорацій.

“СБУ продовжує розслідувати всі обставини діяльності цих підприємств у рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 1 ст. 113 (диверсія) та ч. 1 ст. 437 (планування, підготовка, розв’язання та ведення агресивної війни) Кримінального кодексу України. Продовжуються комплексні заходи щодо вилучення заблокованих активів на користь України”, – повідомили у СБУ.

Відео дня:

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Україні було заарештовано корпоративні права великого туристичного агентства, бенефіціаром якого є російський мільярдер. Офіційно назва фірми не розголошується, але, ймовірно, йдеться про агентство TUI, яке пов’язують із кремлівським олігархом Олексієм Мордашовим.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
В Україні заарештували активи “Газпрому”, “Роснафти” та “Росатому”: на їхні гроші фінансували війну