В Україні злетять ціни на солодкі газовані напої: Coca-cola, Pepsi і Fanta коштуватимуть як пляшка горілки

В Україні незабаром зростуть ціни на солодкі газовані напої. Coca-cola, Pepsi або Fanta коштуватимуть як пляшка горілки. Відтак, ці напої стануть недоступними для більшості українців. У такий спосіб влада хоче вберегти громадян від надмірного вживання цукру, передають Патріоти України.

Ціни на солодкі газовані напої зростуть через запровадження акцизу на них. Зараз у Верховній Раді перебуває на розгляді відповідний законопроект №9032. У цьому законопроекті передбачено запровадження акцизного податку на солодкі газовані напої, до складу яких входять цукор, підсолоджувачі та ароматизатори.

Про шкоду таких напоїв уже не говорив хіба що лінивий і не чув хіба що абсолютно глухий. Та попри те, популярність цих напоїв не згасає. Особливо у дітлахів, які не уявляють шкільної перерви без пляшки Coca-cola або Pepsi. Отже, або проблему буде вирішено шляхом різкого підвищення цін на солодкі газовані напої, або, якщо її не вдасться вирішити, то, принаймні, бюджет отримає додаткові кошти від акцизу. У будь-якому випадку від того буде якийсь зиск.

Чим вищим буде вміст цукру у напої, тим вищим буде акциз. Градація податкової ставки – 10 гривень за кожні 25 грамів цукру на 1 літр напою. А оскільки в літрі Coca-cola, Pepsi, Fanta та інших солодких газованих вод міститься не менше 100 грамів цукру, то й вартість літрової пляшки такого напою має зрости приблизно на 40 гривень.

Зважаючи, що нині літрові пляшки Coca-cola продаються приблизно за 30 гривень, то після запровадження акцизу на цей напій вартість такої пляшки зросте до 70-80 гривен. Приблизно за таку ціну нині можна купити півлітрову пляшку недорогої горілки.

Щоправда, автори законопроекту пропонують на період дії воєнного стану брати акцизну плату лише в половинному розмірі. Тобто, замість 10 гривень за 25 грамів цукру наразі братимуть лише 5. Таку тимчасову норму пропонують запровадити до 31 грудня 2023 року. Та якщо війна до тієї дати не закінчиться, то дію зниженого акцизу продовжать до скасування воєнного стану. Автори законопроекту кажуть, що таке підвищення цін на солодкі газовані напої сприятиме оздоровленню українців

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN