В Україні значно подорожчає інтернет: на скільки збільшиться ціна

Ціна інтернет-послуг в Україні почала дорожчати. Як стверджують провайдери, тарифи зростатимуть і надалі. Загалом подорожчання може становити аж 20%.

Ключовою причиною називається підвищення витрат на кабелі та дорогі енергоносії. Перші не виробляють в Україні, а при ввезенні потрібно сплатити додаткове держмито, повідомляє Gsminfo.

Як зазначає директор інтернет-провайдера NetAssint Максим Тульєв, якщо ситуація не зміниться найближчим часом, то варто очікувати чергове подорожчання на 20%. Це пояснюється тим, що в провайдерів у країні дуже конкурентний ринок.

Тому єдине, що вони можуть зробити – перекласти витрати на користувачів. Але, як кажуть експерти, шанси на скасування мита на кабелі все ж таки є. Ймовірно, можуть вивести з номенклатури імпорту, на який поширюються спеціальні митні правила. Це більше стосується товарів, які у нашій державі не виробляють.

Зазначимо, що раніше громадян також попереджали про підвищення тарифів. За словами фахівців, зростання цін відчують мешканці невеликих міст. Справа в тому, що там переважно лише один або кілька провайдерів.

У великих містах України подорожчання буде не таким помітним. Тому що в умовах високої конкуренції інтернет-провайдери намагатимуться утримувати вартість.

Цікаво, що в Україні наразі найдешевший швидкісний інтернет у світі. У середньому українці платять 4,42 британські фунти щомісяця (156,9 грн). Однак невдовзі це може змінитися. Експерти прогнозують, що інтернет у нашій країні подорожчає.

На другому місці з найдешевшим інтернетом йде Росія – 5,02 фунта стерлінгів (178,2 грн). А за нею слідують Румунія та Молдова, про це свідчать дані дослідження Compare the market.

Єдина країна, яка увійшла до п’ятірки лідерів за межами Європи, – Індія. Там середньомісячні витрати на інтернет становлять 7,48 фунти стерлінгів (265,5 грн).

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар